przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Depilacja laserowa a kwestie zdrowotne – jak bezpiecznie przeprowadzić depilację laserową?

Depilacja laserowa a kwestie zdrowotne – jak bezpiecznie przeprowadzić depilację laserową?

Golenie nóg, woskowanie bikini i używanie kremów do depilacji pod pachami zajmuje czas i często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wiele kobiet z tego względu rozważa przeprowadzenie depilacji laserowej, która zgodnie z obietnicami ma raz na zawsze usunąć niechciane owłosienie z ich ciała. Jeśli interesujesz się depilacją laserową, sprawdź, jak bezpiecznie przeprowadzić zabieg i kto nie powinien z niego korzystać, by uniknąć problemów zdrowotnych.

1. Bezpieczna depilacja laserowa w profesjonalnym salonie

2. Kto nie może skorzystać z depilacji laserowej?

Przeprowadzenie depilacji laserowej pozwala uzyskać efekt gładkiego ciała raz na zawsze. Po serii zabiegów włoski przestają odrastać, dlatego znika potrzeba sięgania po maszynki do golenia, kremy do depilacji, plastry z woskiem i inne podobne kosmetyki. Efekty depilacji laserowej utrzymują się na całe życie, co zachęca do przeprowadzenia zabiegu. Dowiedz się więcej na temat jego bezpieczeństwa i sprawdź, kiedy powinno się unikać lasera ze względów zdrowotnych.

Bezpieczna depilacja laserowa w profesjonalnym salonie

Przed umówieniem się na pierwszą sesję depilacji laserowej powinno się dokładnie sprawdzić, czy wybrany salon korzysta ze sprzętu najwyższej jakości i czy zatrudnione w nim osoby mają odpowiednie kompetencje do jego obsługi. Nowoczesne lasery pozwalają kontrolować ilość ciepła w skórze, by ograniczyć ból w czasie zabiegu i podnieść poziom ochrony skóry przed podrażnieniem. Ponadto innowacyjne układy chłodzenia w głowicach zapewniają bezpieczeństwo dla ciemnych fototypów skóry. Wysoka częstotliwość impulsów w jednym strzale ogranicza ryzyko poparzeń i uszkodzenia tkanek sąsiadujących z depilowaną powierzchnią skóry. W salonach takich jak https://depilacja.pl/ używa się laserów diodowych, które są przyjazne nawet dla wrażliwej i wyjątkowo delikatnej skóry bez względu na jej fototyp. Dzięki nim zmniejsza się liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania końcowego efektu idealnie gładkiego ciała.

W profesjonalnym salonie używa się laserów, które otrzymały certyfikaty medyczne FDA i CE. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wiązka lasera zadziała wyłącznie na cebulki włosowe, precyzyjnie je niszcząc i uniemożliwiając odrastanie włosów. Dodatkowo obsługująca laser osoba przeprowadza szczegółowy wywiad, który pozwala dobrać odpowiedni czas na depilację w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia jakichkolwiek komplikacji po zabiegu. W przypadku trwałych przeszkód do przeprowadzenia zabiegu depilacja nie zostanie wykonana ze względu na bezpieczeństwo pacjentki.

Kto nie może skorzystać z depilacji laserowej?

Z depilacji laserowej może skorzystać większość kobiet, jednak istnieje kilka grup, które muszą jej unikać. Są to np. kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zwykle zaleca się unikanie depilacji laserowej podczas ciąży, ponieważ nie ma wystarczających badań dotyczących jej bezpieczeństwa w tym okresie. Z tego samego powodu kobiety karmiące piersią powinny unikać zabiegu do czasu zakończenia laktacji. Ponadto osoby z aktywnymi chorobami nowotworowymi powinny unikać depilacji laserowej, aby nie wpłynąć na proces leczenia. Zabieg jest niewskazany do czasu wyleczenia skóry, gdy na skórze występują oparzenia, trądzik, opryszczka lub infekcje. Podobnie należy postąpić, gdy skóra jest uszkodzona przez nadmierne opalanie. Ryzyko zdrowotne pojawia się także u osób z epilepsją, w szczególności gdy napady padaczkowe wywołują błyski światła, a także u pacjentów przyjmujących leki, które po zastosowaniu lasera mogą doprowadzić do pojawienia się trwałych przebarwień na ciele.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk