przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Dermatolog dziecięcy
Dermatolog dziecięcy

Dermatologia dzieli się na wiele specjalizacji, z których szczególnie wyróżnia się jedna: dermatologia dziecięca. Powstała ona z myślą o potrzebach pacjentów z najmłodszych grup wiekowych, czyli kilku- i kilkunastolatków, ponieważ często cierpią oni na choroby skóry, ale schorzenia te mają u nich zupełnie inny przebieg niż u dorosłych pacjentów i wymagają też całkiem innego podejścia.

Na czym polega specyfika dermatologii dziecięcej?

Dermatolog dziecięcy, podobnie jak dermatolog pracujący z dorosłymi pacjentami, zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszelkich niepokojących objawów skórnych – od wysypek po owrzodzenia – jednak robi to w sposób właściwy dla swojej specjalizacji. Trzeba pamiętać, że skóra dziecka jest dużo delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia niż skóra dorosłego. To ważne w kontekście stosowanych leków i zabiegów, które muszą być dopasowane do specyficznej fizjologii dziecka, by mu pomóc, a nie zaszkodzić. Poza tym kilku- i kilkunastolatki chorują często na schorzenia rzadko spotykane lub niespotykane w ogóle u dorosłych, charakterystyczne wyłącznie dla bardzo młodego wieku, jak chociażby pieluszkowe zapalenie skóry czy młodzieńczy trądzik. Tylko dermatolog specjalizujący się w leczeniu dzieci będzie wiedział, jak postępować w przypadku takich chorób i jak skutecznie pomóc cierpiącemu na nie pacjentowi. Dermatolog dziecięcy potrafi też efektywnie komunikować się z dziećmi, jest wrażliwy na ich potrzeby emocjonalne i stara się zawsze stworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń w swoim gabinecie lekarskim.

Czy wizyta u dermatologa wymaga skierowania?

Skierowania wymaga jedynie wizyta na NFZ, czyli bezpłatna konsultacja dermatologiczna w publicznej placówce medycznej, na którą kieruje lekarz rodzinny po zbadaniu dziecka i stwierdzeniu, że jego przypadek wymaga dalszej diagnostyki i leczenia u specjalisty. Na wizytę w takiej placówce trzeba jednak czekać, czasami bardzo długo, ponieważ specjalistów działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest mało, a chętnych do skorzystania z ich usług – ogromna liczba. Bez długiego oczekiwania na swoją kolej i bez skierowania można się udać na konsultację jedynie do drenglertdermaclinic.com albo innej prywatnej kliniki zajmującej się w dermatologią dziecięcą. W takim miejscu dziecko od razu uzyska pomoc, której potrzebuje.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk