przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Dla kogo materac ortopedyczny będzie właściwym rozwiązaniem?

Dla kogo materac ortopedyczny będzie właściwym rozwiązaniem?

Materace ortopedyczne stanowią nieocenione wsparcie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Z dolegliwościami tego rodzaju można skutecznie walczyć, a wybór odpowiednio dopasowanego do potrzeb materaca to jeden ze sposobów o wysokiej skuteczności działania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Jeśli masz dolegliwości o takich charakterze i chcesz przejrzeć materace ortopedyczne dostępne na rynku odwiedź stronę SypialniaPlus, aby wybrać najlepszy produkt dla siebie. Przy wyborze każdego materaca, także ortopedycznego, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary. Musi on pasować do łóżka, na którym będzie leżał, ale także do wzrostu osoby, dla której został przeznaczony. To pierwsze podstawowe kryterium wyboru posłania, bez którego trudno sobie wyobrazić odpowiednie urządzenie sypialni. Jest to również uniwersalny problem i dotyczy każdego użytkownika, nie tylko osób, które mają problemy z plecami — wybór odpowiedniego materaca może zapobiec ich wystąpieniu w przyszłości.

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj wypełnienia zastosowany w konkretnym modelu materaca. Może to być pianka, ale również sprężyny, a także ewentualne połączenie obu tych rozwiązań. W sprzedaży znajdują się produkty o różnej grubości, co także wpływa na komfort użytkowania posłania. Ciekawą opcją jest także wprowadzenie tak zwanych stref twardości, które pozwalają na zastosowanie różnych poziomów miękkości posłania w różnych miejscach, co z kolei przekłada się na możliwość znacznie bardziej naturalnego rozłożenia ciała na posłaniu. Dzięki temu mięśnie i układ nerwowy mogą się w pełni zrelaksować.

Wspomniane już stopnie twardości materaca to kolejny ważny czynnik, decydujący o tym, czy będzie on funkcjonalny dla określonego użytkownika. Tę właściwość precyzyjnie określa skala twardości, która oznaczana jest literą H od angielskiego słowa hardness. Dzięki tym czytelnym symbolom można dowiedzieć się, czy materac jest przeznaczony dla osób lekkich, o przeciętnej wadze, czy takich, które tę wagę przekraczają. To bardzo pomocne i na pewno osoby, które mają problemy z kręgosłupem na pewno powinny konsultować wybór materaca z lekarzem ortopedą.

Czy warto wyposażyć się w materac ortopedyczny?

Materace ortopedyczne to wyroby medyczne, które spełniają bardzo restrykcyjne normy i gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Warto zainwestować w taki produkt ze względu na to, że przesypiamy aż ⅓ życia i nie można sobie pozwolić na to, aby przez ten czas nasze plecy znajdowały się w niewłaściwym ułożeniu. To po prostu bardzo nieodpowiedzialne. Jeśli jesteś w trakcie rehabilitacji, zakup takiego produktu przeznaczonego do spania bez wątpienia wesprze Twój proces leczenia i sprawi, że odzyskasz chęci do życia. Wejdź na stronę SypialniaPlus i wybierz najlepszy materac ortopedyczny dla siebie. To produkt doskonały dla osób po kontuzjach, z wadami postawy, a także dla seniorów — wspierający regenerację i leczenie.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk