przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Dlaczego rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to dobry wybór?

Dlaczego rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to dobry wybór?

Wielu pacjentów nie może sobie pozwolić na dotarcie do placówki są to nie tylko osoby starsze, ale również młodsi pacjenci po operacjach jak rekonstrukcja więzadła ACL, złamania czy wszczepienie endoprotezy biodra czy kolana. Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tej grupy pacjentów i umożliwia wczesne rozpoczęcie terapii.

Po jakich zabiegach potrzebna jest rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie?

Lista zabiegów i operacji, po jakich pacjenci wymagają pomocy jest naprawdę długa. Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie umożliwia bez zbędnego oczekiwania rozpoczęcie fizjoterapii po takich zabiegach jak endoproteza kolana, endoproteza biodra, endoproteza barku, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL, artroskopia kolana czy szycie łakotki przyśrodkowej.

Ale ta forma rehabilitacja stała się bardzo popularna ze względu na jej kameralność, kiedy doszło do rozprzestrzeniania się pandemii SARS-CoV2. Wtedy z usług zaczęły również korzystać osoby młodsze, które odkryły zalety oszczędności czasu i komfortu zacisza domowego. W tych przypadkach najczęściej fizjoterapeuci pomagają w zmianach przeciążeniowych kręgosłupa lędźwiowego, bólach pleców, sztywności karku czy prowadzą trening stabilizacyjny.

Jakie są zalety rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie?

Na pierwszy plan wśród zalet rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie wysuwa się wygoda, która niezwykle istotna jest wobec tych osób, które mają trudności w poruszaniu się jak osoby starsze czy pacjenci po operacji. Komfort otoczenia, które doskonale zna pacjent również ułatwia prowadzenie terapii i zwiększa jej efektywność.

Oszczędność czasu to zaleta, która cenią osoby aktywne zawodowo, bo wizyta dobrego fizjoterapeuty w domu pozwala oszczędzić nawet dwie do trzech godzin w korkach, szczególnie w tak dużych aglomeracjach jak Warszawa.

Wizyta rehabilitacji domowej nie jest droższa od wizyty stacjonarnej w wielu renomowanych placówkach a to pozwala zaoszczędzić koszty przejazdu, które w przypadku regularnych, cyklicznych spotkań z fizjoterapeutą mogą nie być tak małe.

Jak wygląda rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie?

Podczas wizyty domowej doświadczony fizjoterapeuta rozpoczyna od zebrania szczegółowego wywiadu medycznego na podstawie, którego przeprowadza badanie funkcjonalne w zależności od problemu. Na podstawie tych dwóch elementów oraz zapoznania się z ewentualna dokumentacja medyczną i zdjęciami obrazowymi jak TK, RTG, czy MRI, planuje rehabilitację pacjenta. Zakłada również dokumentację medyczną, która będzie uzupełniana na bieżąco w miarę jak rehabilitacja będzie postępowała.

Dalsza terapia uwzględnia problem, z jakim zmaga się pacjent i jest dostosowana do potrzeb, stanu i oczekiwań pacjenta. Wszystko, aby jak najlepiej zmotywować pacjenta do aktywnego współdziałania z fizjoterapeutą. Motywacja i określanie głównych i cząstkowych celów rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie stanowi klucz do sukcesu, tak jak doświadczenie, wiedza i kompetencje fizjoterapeuty.

Jak załatwić rehabilitację w domu pacjenta prywatnie?

Wystarczy zadzwonić do prywatnej firmy świadczącej w okolicy usługę rehabilitacji domowej prywatnie. Terminy są często szybkie i już nawet następnego dnia w domu pacjenta może zjawić się fizjoterapeuta. Standard opieki prywatnej jest bardzo wysoki i daje możliwość indywidualnej pracy pacjentem tylko jednego określonego fizjoterapeuty. Dzięki temu można monitorować postępy terapii i ja modyfikować tak, aby była możliwie bezpieczna i skuteczna dla pacjenta. No i przede wszystkim nie potrzebujesz skierowania i nie musisz długo czekać!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk