przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Dlaczego warto nosić maseczki FFP2?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy nosić maseczki na co dzień. Każdy z nas musiał mieć coś na twarzy, aby wyjść z domu, ponieważ takie były wtedy rozporządzenia. Większość społeczeństwa decydowała się na zwykłe, standardowe maseczki, które jedynie zakrywały usta i nos, a ponadto chroniły nasze drogi oddechowe przed przedostaniem się do nich zarazków przenoszonych drogą kropelkową. Jednak spora część decydowała się na inne maseczki, czego przykładem są maski z odpowiednim filtrem – FFP2 bądź FFP3. Spory odsetek społeczeństwa nosi te maseczki do dzisiaj. Dlaczego? Jak sprawdza się maska FFP2? Czym jest klasa filtracji i dlaczego warto na co dzień nosić takie maski, głównie mieszkając w mieście?

https://pramed.pl/aktualnosci/fizjoterapia-w-lodzi-jak-znalezc-najlepszego-specjaliste/

Maska ochronna – czym jest klasa filtracji?

W dobie koronawirusa oraz zasmogowanych miast, wiele osób decyduje się na używanie masek ochronnych praktycznie na co dzień. Maseczki chirurgiczne, niestety, nie gwarantują zbyt dobrej ochrony, zwłaszcza przed mikrocząsteczkami, jakie znajdują się w powietrzu. Nic więc dziwnego, że ogromna część społeczeństwa chętnie korzysta z takiego produktu, jakim jest maska ochronna FFP2. FFP to skrót od angielskiego Filtering Face Piece. Z kolei liczba oznacza klasę filtracji. Oznacza to, że maska ma konkretną zdolność do zatrzymywanie cząsteczek. W przypadku FFP2, maska zatrzymuje cząsteczki o wielkości do 0,6 mikrometra.

W przypadku maski FFP2, jej stosowanie chroni aż przed 94% cząsteczek stałych i ciekłych. Jeśli chodzi o maskę FFP3, można śmiało powiedzieć, że ta chroni aż przed 99% cząsteczek w wielkości 0,6 mikrometra. 

Maski FFP2 – dlaczego są skuteczniejsze od innych?

Zastanawiasz się, jakie cechy produktu reprezentuje maska FFP2? Dlaczego jest tak często wybierana? Przed czym ta maska chroni? Otóż, niezależnie od tego, czy w Twoje ręce trafi maska FFP2 czy FFP3 – obydwie stanowią doskonały wybór. Świetnie sprawdza się podczas filtracji wdychanego powietrza, dopasowuje się do kształtu nosa, a ponadto gwarantuje wysoki poziom szczelności. Komfort noszenia jest niewyobrażalny. Maski tego rodzaju zapewniają skuteczną ochronę w zamkniętej przestrzeni, jak i w tej otwartej. Kiedy więc znów wprowadzą obowiązek noszenia masek, znacznie lepszym wyborem będzie maska FFP2, aniżeli tradycyjna maska materiałowa czy chirurgiczna. 

Maski FFP2 mogą pochwalić się dość charakterystyczną budowa. Dopasowują się do kształtu brody czy oczu. Mogą być wykorzystywane przez osoby noszące okulary, ponieważ w żaden sposób nie przeszkadzają w normalnym widzeniu. Maska tego rodzaju pozwala swobodnie oddychać, prawie nie czuć, że ma się coś na twarzy. Z kolei brak szczelin to gwarancja tego, że okulary nie będą parować. A dzieje się to nagminnie w momencie, kiedy założysz na nos maseczkę chirurgiczną czy materiałową.

https://pramed.pl/aktualnosci/polecany-okulista-dzieciecy/

Maseczki ochronny Filtering Face Piece – jak prawidłowo z nich korzystać?

Jeśli decydujesz się na maski ochronne FFP2 czy FFP3, koniecznie pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim myj ręce, kiedy zakładasz lub ściągasz maseczkę. Dodatkowo, maseczka powinna szczelnie zasłaniać nos oraz usta. Nie można zakładać maseczki tylko na usta i brodę, ponieważ wtedy jej użytkowanie mija się z celem. Co więcej – mając maseczkę założoną na ustach i nosie, pod żadnym pozorem nie wolno jej dotykać rękoma. Wtedy wszelkie zarazki przedostaną się na nasze dłonie, a później do naszych dróg oddechowych i nie tylko. 

Zdecyduj się na zakup maski ochronnej FFP2 czy FFP3, aby mieć pewność, że jesteś najlepiej chroniony przed wirusem covid-19 i innymi patogenami.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk