przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Domowy olej w kilka minut? Gdy masz domową prasę to możliwe

Domowy olej w kilka minut? Gdy masz domową prasę to możliwe

Olej spożywczy ma w kuchni szerokie zastosowanie. Stosujemy go do smażenia, smarowania pieczonych w piekarniku dań, dodajemy do sałatek. Jednak na smak, aromat i wartości odżywcze oleju wpływa sposób jego tłoczenia i przechowywania. A gdyby tak olej produkować samodzielnie w domu? Wtedy mamy pewność, że jest świeży i pełnowartościowy. Wystarczy zaopatrzyć się w prasę do oleju i cel ten możemy łatwo osiągnąć.

Prasy do oleju można w sklepach zobaczyć coraz częściej. Rośnie też liczba osób, które decydują się na ich zakup. Powodów tego jest co najmniej kilka.

Oszczędności i bogactwo smaków

Przede wszystkim na dłuższą metę prasy do oleju mogą wiązać się z oszczędnościami. Za dobrej jakości olej musimy więcej zapłacić, a kiedy już go kupimy, musimy dbać o to, by go prawidłowo przechowywać, w przeciwnym razie zjełczeje. Mając własną prasę, olej możemy mieć w dowolnej chwili i to w takiej ilości, jaka jest nam potrzebna. Nie musimy ograniczać się do popularnych olejów słonecznikowych. Możemy sięgnąć po inne nasiona i orzechy. Tak przechodzimy do kolejnej zalety, czyli różnorodności smaków. Świeżo tłoczony olej smakuje inaczej niż ten, który stoi już jakiś czas. Wiąże się to z jego utlenianiem, czyli wspomnianym jełczeniem. Dzięki temu, że będziemy dodawać olej świeżo tłoczony, przygotowane potrawy będą smakować lepiej. I jeśli sięgniemy za każdym razem po inne nasiona, jedzenie też będzie miało inne nuty smakowe.

W trosce o zdrowie

Warto podkreślić, że świeży olej zawiera mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, które wspierają odporność, funkcje poznawcze, układ nerwowy i wiele innych. Oprócz tego dochodzi mnóstwo witamin i minerałów. Jeśli olej stoi dłużej, to związków tych jest niewiele. Jednak kiedy będziemy dodawać go do jedzenia od razu po przygotowaniu, możemy mieć pewność, że będzie wspierał nasze zdrowie. Poza tym sami decydujemy, jaka będzie jakość składników, z których pozyskujemy olej. Wiemy, gdzie je kupujemy, a jeśli prześledzimy właściwości poszczególnych nasion, będziemy mieć świadomość, jakie dokładnie witaminy trafiają do naszego organizmu.

Nic się nie marnuje!

Prasy do oleju zostały tak zaprojektowane, by maksymalnie wykorzystać składniki, z których będziemy pozyskiwać olej. Kiedy włożymy do urządzenia nasiona, to do specjalnego pojemniczka będzie trafiał olej, który następnie wykorzystamy, ale są przecież jeszcze odpadki. Pozostałością będą suche wiórki trafiające do innego pojemnika. Nie wyrzucajmy ich! Zamiast tego zróbmy z nich bogatą w błonnik mąkę. Wykorzystamy ją podobnie jak każdą inną mąkę, czyli na przykład do zagęszczania sosów czy zup. W ten sposób nic z tego, co włożymy do prasy, się nie zmarnuje.

Prosta obsługa

Sama prasa nie jest skomplikowana w obsłudze i wystarczy raz zapoznać się z instrukcją obsługi. Musimy jedynie wrzucić we wskazane miejsce nasiona i uruchomić. Czyszczenie też jest łatwe, a przy tym sprzęt wcale nie musi zajmować dużo miejsca. Zalet jest zatem całkiem sporo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk