przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Filtry odwróconej osmozy – kiedy są niezbędne? Co warto o nich wiedzieć?

Filtry odwróconej osmozy – kiedy są niezbędne? Co warto o nich wiedzieć?

Przez lata krążyło wiele mitów na temat systemów odwróconej osmozy. Jednak działanie tych urządzeń nie opiera się na magii, ale na specjalnie opracowanej technologii. Systemy odwróconej osmozy istniały jeszcze w latach 90-tych. Osoby, które słyszały o odwróconej osmozie, nie rozumiały wówczas jej działania. Wydaje się to cudowne, niesprawdzone i nieskuteczne. W końcu efekt gołym okiem jest prawie niemożliwy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że systemy uzdatniania wody są dość znane. Na szczęście na przestrzeni lat wiele się zmieniło, a sam system odwróconej osmozy odzyskał swoją reputację. Obecnie są jednym z najpopularniejszych domowych filtrów do wody. Kupują je wielodzietne rodziny i właściciele małych mieszkań w apartamentowcach. Co warto o nich wiedzieć? Kiedy są nam niezbędne?

Odwrócona osmoza – co to takiego?

W warunkach naturalnych, czyli w większości organizmów żywych, zachodzi proces osmozy. Jest to kanał przez półprzepuszczalną membranę o niższym stężeniu cząsteczek wody w kierunku roztworu o wyższym stężeniu cząsteczek. Odwrócona osmoza to proces odwróconej osmozy stosowany do bardzo dokładnego filtrowania wody. Podczas tego procesu przez membranę przechodzą tylko pożądane cząsteczki wody, podczas gdy zanieczyszczenia, czyli cząsteczki, których nie chcemy w wodzie, zostają zablokowane. Dobre membrany przepuszczalne są tak małe, że mogą powstrzymać przechodzenie nawet pojedynczego jonu, nie mówiąc już o bakteriach, wirusach lub większych zanieczyszczeniach. Powoduje to wytwarzanie krystalicznie czystej wody osmotycznej. Niektórzy uważają, że odwrócona osmoza jest najdoskonalszą dostępną obecnie metodą filtracji.

Jak działa filtr odwróconej osmozy?

Filtry odwróconej osmozy są najczęściej instalowane pod lub w pobliżu zlewu. Składa się z kilku elementów, z których każdy pełni inną rolę. W standardowym systemie odwróconej osmozy woda przepływa początkowo przez trzy filtry wstępne. Są to dwa filtry mechaniczne do usuwania grubszych i drobniejszych zawiesin (rdza, piasek, kurz, osady itp.) w wodzie oraz filtr węglowy. Zawarty w nim węgiel aktywny usuwa chlor, pochodne halogenów, metale ciężkie i inne rakotwórcze zanieczyszczenia.

Po wstępnym oczyszczeniu woda kierowana jest na filtr węglowy, gdzie uzyskuje się wodę najwyższej jakości, gdzie usuwane są azotany, metale, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Jednak membrany, ze względu na niewielką ilość śladów, są nieefektywne. Woda przepływa przez nią bardzo powoli. Dlatego na systemie odwróconej osmozy montowany jest ciśnieniowy zbiornik, który powoli zbiera oczyszczoną wodę tak, aby była łatwo dostępna, gdy jej potrzebujemy. Na życzenie klienta instalowany jest również mineralizator do wprowadzania do oczyszczonej wody minerałów takich jak magnez czy wapń. Tak przygotowaną do picia wodę można czerpać za pomocą wylewki, kranu zamontowanego na zlewie. Podwójne wylewki umożliwiają pompowanie wody zarówno przed, jak i za mineralizatorem, w zależności od aktualnych preferencji użytkownika. Po oczyszczeniu w systemie odwróconej osmozy woda jest wolna od wszelkich chorobotwórczych, niezdrowych i uciążliwych zanieczyszczeń. Bardzo dobrze smakuje, nie ma nieprzyjemnych zapachów i można go pić bezpośrednio bez gotowania.

Jaki filtr odwróconej osmozy do domu wybrać?

Filtr odwróconej osmozy na rynku można znaleźć wraz z zbiornikiem magazynowym i jednostką przepływową bez tego elementu. Wybór jest naprawdę ogromny i coraz więcej firm zajmuje się produkcją i dystrybucją. Producenci starają się maksymalnie ograniczyć odpady do wielkości kanalizacji, urządzeń i dostosować je dokładnie do potrzeb i oczekiwań klientów. Wiele systemów odwróconej osmozy jest bardzo małych. Niektóre z nich urosły do tego stopnia, że wystarczy im niewielka przestrzeń w kuchennej szufladzie. Należy jednak pamiętać, że wiele z dostępnych propozycji nadal wymaga do działania dodatkowego zbiornika magazynowego, który zajmuje trochę miejsca. Kolejną kwestią związaną z montażem są wylewki dodawane do zestawu. Weź pod uwagę, że będziesz musiał wywiercić dodatkowy otwór w pobliżu zlewu. Na szczęście nie zawsze jest to konieczne. Dla osób ceniących estetykę polecamy wylewkę trójdrożną lub czterodrożną. Dowiedz się więcej na stronie https://oxyshop.pl

Jak zamontować filtr odwróconej osmozy?

Sposób, w jaki wielu producentów przygotowuje zestaw do odwróconej osmozy, polega na tym, że pudełko zawiera już wszystkie ważne niezbędne akcesoria. Zapewnili, że nie tylko możliwy jest samodzielny montaż, ale zajmuje bardzo mało czasu i przebiega bardzo płynnie. Nie potrzebujesz wielkich umiejętności, po prostu dokładnie przeczytaj instrukcję i kilka podstawowych narzędzi!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk