Problemy z seksem dotykają coraz więcej par. Mają one różne źródła. Czasem są wynikiem znużenia w relacji, stresu, problemów z erekcją lub złego odżywiania. Jak ponownie rozpalić przygasający ogień w związku? Przedstawiamy kilka metod, które przy odrobinie wysiłku możesz wypróbować na własną rękę. Jeżeli mimo wprowadzonych zmian sytuacja się nie poprawi – warto spytać o radę lekarza, gdyż problem może wymagać wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Idźcie na randkę!

Zapewne pamiętasz jeszcze czasy, kiedy zabiegałeś o względy swojej partnerki. Pierwsze SMS-y, wspólne spacery, miłe słowa i wyznania. W codziennej bieganinie bardzo łatwo zapominamy o tych drobnych gestach, które czynią naszą relację wyjątkową. Spróbujcie umówić się na randkę – jak za dawnych czasów. Wspólne wyjście do kina, romantyczna kolacja czy spacer przy świetle księżyca pomogą Wam wprawić się w romantyczny nastrój. Zadbaj o to, aby w trakcie spotkania nic Wam nie przeszkadzało – wyłączcie telefony i na kilka godzin postarajcie się zapomnieć o codziennych problemach. Przypomnijcie sobie nawzajem, dlaczego jesteście dla siebie tak bardzo wyjątkowi i popłyńcie na fali uczuć.

Wspólny relaks

W związku bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu, jednak każde z nas jest indywidualną jednostką. Warto czasem oderwać się od partnera i zrobić coś tylko dla siebie. Kilkudniowy wyjazd związany z praktykowaniem swojej pasji pozwoli Ci zatęsknić za swoją drugą połówką. Wrócisz wypoczęty i zrelaksowany. Nie ma nic złego w tym, że oprócz wspólnych aktywności każde z Was będzie miało kawałek swojego prywatnego życia. Doświadczenia, którymi będziecie się dzielić ze sobą, mogą Was zbliżyć do siebie jeszcze bardziej – nawet jeżeli będziecie przeżywać je osobno!

Rozmawiajcie o swoich problemach

Rozmowa powinna być podstawą każdego związku. Tylko w ten sposób dowiesz się, co tak naprawdę siedzi w głowie drugiej osoby. Nie unikajcie trudnych tematów! To ważne, żeby nie wstydzić się przed sobą nawet własnych słabości. Wspólne przegadanie problemów – także tych łóżkowych – w atmosferze zrozumienia i akceptacji może przyczynić się do zwiększenia Waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Kiedy udać się do lekarza?
Są jednak dolegliwości, których nie da się rozwiązać stworzeniem miłej atmosfery i pielęgnowaniem więzi. Jeżeli mimo tego, że oboje się staracie, problemy w łóżku wciąż będą się pojawiały: nie bójcie się iść do lekarza! Przyjrzy się on problemowi z medycznego punktu widzenia i w razie potrzeby doradzi, jakie leki na erekcje  mogłyby pomóc, jeżeli główne źródło problemu leży po stronie partnera. Zaleci też odpowiednie badania po to, by ustalić przyczynę problemu.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk