Gdy wygasa pożądanie. 3 pomysły na poprawę jakości życia seksualnego

Umów Wizytę

Gdy wygasa pożądanie. 3 pomysły na poprawę jakości życia seksualnego

Grudzień 18, 2019
Problemy z seksem dotykają coraz więcej par. Mają one różne źródła. Czasem są wynikiem znużenia w relacji, stresu, problemów z erekcją lub złego odżywiania. Jak ponownie rozpalić przygasający ogień w związku? Przedstawiamy kilka metod, które przy odrobinie wysiłku możesz wypróbować na własną rękę. Jeżeli mimo wprowadzonych zmian sytuacja się nie poprawi – warto spytać o radę lekarza, gdyż problem może wymagać wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Idźcie na randkę!

Zapewne pamiętasz jeszcze czasy, kiedy zabiegałeś o względy swojej partnerki. Pierwsze SMS-y, wspólne spacery, miłe słowa i wyznania. W codziennej bieganinie bardzo łatwo zapominamy o tych drobnych gestach, które czynią naszą relację wyjątkową. Spróbujcie umówić się na randkę – jak za dawnych czasów. Wspólne wyjście do kina, romantyczna kolacja czy spacer przy świetle księżyca pomogą Wam wprawić się w romantyczny nastrój. Zadbaj o to, aby w trakcie spotkania nic Wam nie przeszkadzało – wyłączcie telefony i na kilka godzin postarajcie się zapomnieć o codziennych problemach. Przypomnijcie sobie nawzajem, dlaczego jesteście dla siebie tak bardzo wyjątkowi i popłyńcie na fali uczuć.

Wspólny relaks

W związku bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu, jednak każde z nas jest indywidualną jednostką. Warto czasem oderwać się od partnera i zrobić coś tylko dla siebie. Kilkudniowy wyjazd związany z praktykowaniem swojej pasji pozwoli Ci zatęsknić za swoją drugą połówką. Wrócisz wypoczęty i zrelaksowany. Nie ma nic złego w tym, że oprócz wspólnych aktywności każde z Was będzie miało kawałek swojego prywatnego życia. Doświadczenia, którymi będziecie się dzielić ze sobą, mogą Was zbliżyć do siebie jeszcze bardziej – nawet jeżeli będziecie przeżywać je osobno!

Rozmawiajcie o swoich problemach

Rozmowa powinna być podstawą każdego związku. Tylko w ten sposób dowiesz się, co tak naprawdę siedzi w głowie drugiej osoby. Nie unikajcie trudnych tematów! To ważne, żeby nie wstydzić się przed sobą nawet własnych słabości. Wspólne przegadanie problemów – także tych łóżkowych – w atmosferze zrozumienia i akceptacji może przyczynić się do zwiększenia Waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Kiedy udać się do lekarza?
Są jednak dolegliwości, których nie da się rozwiązać stworzeniem miłej atmosfery i pielęgnowaniem więzi. Jeżeli mimo tego, że oboje się staracie, problemy w łóżku wciąż będą się pojawiały: nie bójcie się iść do lekarza! Przyjrzy się on problemowi z medycznego punktu widzenia i w razie potrzeby doradzi, jakie leki na erekcje  mogłyby pomóc, jeżeli główne źródło problemu leży po stronie partnera. Zaleci też odpowiednie badania po to, by ustalić przyczynę problemu.

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin