przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Hymenoplastyka – na czym polega?

Przywrócenie, w zakresie jak najbardziej zbliżonym do pierwotnego, wyglądu błony dziewiczej to zabieg wykonywany często ze względów etnicznych lub religijnych, choć coraz częściej za decyzją o wykonaniu hymenoplatyki stoją również inne powody.

  1. Hymenoplastyka – na czym polega?
  2. Dlaczego kobiety decydują się na rekonstrukcję błony dziewiczej?
  3. Jak wygląda zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej?
  4. Hymenoplastyka jako gałąź ginekologii plastycznej

Hymenoplastyka – na czym polega?

Hymenoplastyka to zabieg z dziedziny ginekologii plastycznej, która powstała w odpowiedni na coraz bardziej różnorodne potrzeby kobiet. Sam zabieg hymenoplastyki, czyli odtwarzanie błony dziewiczej, polega na rekonstrukcji błony tak, aby jak najbardziej była ona zbliżona do pierwotnego kształtu. Chodzi przede wszystkim o przywrócenie jej ciągłości. Paradoksalnie jest on wykonywany głównie po to, aby podczas kolejnego stosunku seksualnego sprowokować krwawienie.

Dlaczego kobiety decydują się na rekonstrukcję błony dziewiczej?

Hymenoplastyka dla większości kobiet może wydawać się nieco zaskakującym zabiegiem, natomiast warto zaznaczyć, że w wielu kulturach dziewictwo jest nadal jednym z najcenniejszych przymiotów kobiety, który decyduje na przykład o możliwości zawarcia małżeństwa. O ile sam zabieg może budzić kontrowersje, o tyle trzeba pamiętać, że w krajach islamskich dziewictwo jest sprawdzane i kobieta go pozbawiona traci pozycję w społeczeństwie. Trzeba jednak także zaznaczyć, że istnieje grupa kobiet, które odtwarzają błonę dziewiczą, aby sprawdzić przyjemność swojemu partnerowi seksualnemu.

Jak wygląda zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej?

Hymenoplastyka może być wykonana za pomocą kilku różnych technik przywracania błony dziewiczej. Wiele zależy od decyzji lekarza a także od budowy anatomicznej pacjentki. Po przebiciu błony dziewiczej ujście pochwy ma najczęściej kształt odwróconej litery V. Lekarz szuka kilku większych fragmentów błony, które można ze sobą połączyć. Zszywane są one wchłanialnymi nićmi. Inna metoda to cięcie „diamentowe” w obszarze błony dziewiczej i pionowe zszycie błony. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że zabieg nie jest w stanie przywrócić w 100% stanu anatomicznego sprzed rozpoczęcia współżycia. Zdarza się również, że podczas ponownego stosunku błona zostanie rozerwana, natomiast nie nastąpi krwawienie.

Sam zabieg nie woli, jest wykonywany w znieczuleniu. Można zastosować zarówno anestezję miejscową z zachowaną świadomością pacjenta, jak i anestezję regionalną rozszerzającą znieczulenie na większy obszar ciała, jak i znieczulenie ogólne, wyłączające świadomość pacjenta.

Po zabiegu pacjentka przyjmuje odpowiedni antybiotyk oraz jest zobowiązana do właściwej higieny okolicy intymnej (najlepiej ciepłą wodą z niewielką ilością substancji myjącej). Powinna także stosować odpowiednie maści. Więcej możesz przeczytać tutaj: http://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/hymenoplastyka/

Hymenoplastyka jako gałąź ginekologii plastycznej

Nie tylko hymenoplastyka, lecz także cała ginekologia plastyczna nadal stanowi dla dużej części kobiet tabu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że obejmuje ona nie tylko rekonstrukcję błony dziewiczej i inne kosmetyczne zabiegi. Ginoplastyka spore części kobiet pomaga w poprawie codziennego funkcjonowania i usunięcia przyczyny (często niemałego) dyskomfortu. W ramach ginekologii plastycznej wykonuje się takie zabiegi jak:

  • plastykę warg sromowych (mniejszych i większych),
  • plastykę łechtaczki (najczęściej związaną ze zmniejszeniem jej rozmiarów),
  • liposukcję wzgórka łonowego (przy dużej redukcji wagi ciała ta część nie musi ulec automatycznej redukcji i konieczna jest pomoc chirurga).
  • plastykę krocza.

undefined

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk