przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Ile jest ważne skierowanie na badania rezonansu?

Ile jest ważne skierowanie na badania rezonansu?

Specjalistyczne badania takie jak rezonans wymagają skierowania, niezależnie od tego, czy jest ono refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czy też prywatnie. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, od kogo można dostać skierowanie na rezonans i ile jest ważne skierowanie na badanie rezonansu, dzięki czemu będzie można z odpowiednim wyprzedzeniem je dostać od specjalisty.

Od jakiego lekarza można dostać skierowanie na rezonans?

Przede wszystkim dobrze jest wybrać się do takiego specjalisty, który dokładnie będzie wiedział, która część ciała musi być poddana badaniom. Dlatego też, gdy jest potrzeba zrobienia rezonansu głowy, to dobrze jest udać się do neurologa, który wystawi odpowiednie skierowanie. Warto też pamiętać, że na przykład do skierowania na rezonans kręgosłupa czy kończyn dobrze jest udać się do ortopedy, przez co pacjent będzie miał pewność, że zostanie mu zrobione odpowiednia część ciała. Co ważne, to może się także odbyć rezonans całego ciała, jeśli jest taka potrzeba, wówczas pacjent będzie mógł mieć pewność, które miejsca wykluczyć, gdy lekarz podejrzewa daną chorobę. Warto zatem wiedzieć, ile czasu może być ważne skierowanie na rezonans

Ile jest ważne skierowanie na badanie rezonansu?

Skierowanie, które wystawił lekarz specjalista na badanie rezonansu, jest ważne tyle, ile jest potrzebne. Dobrze jest także zaznaczyć, że skierowanie nie przepada również wtedy, kiedy pacjent z różnych przyczyn nie wstawi się na badanie w wyznaczonym terminie. Warto też wspomnieć, że skierowanie na rezonans magnetyczny jest ważne także wtedy, gdy pacjent zostanie objęty opieką danej placówki i nadal utrzymuje się jego problem zdrowotny. Dlatego też dobrze jest udać się do lekarza specjalisty nawet wtedy, kiedy nie ma się jeszcze wyznaczonego terminu badania, dzięki czemu będzie można swobodnie umówić się na rezonans magnetyczny w danej placówce. Ważne jest też zaznaczyć, iż skierowanie na to badanie lekarz może przesłać także online po uprzedniej wizycie pacjenta w gabinecie, przez co pacjent, umawiając się na rezonans, może podać tylko specjalny kod ze skierowania bez potrzeby drukowania papierowej formy skierowania.

Czy na skierowaniu jest od razu wypisany także kontrast?

Warto pamiętać, że nieraz lekarz może od razu wyznaczyć podanie pacjentowi kontrastu. Jednak może się zdarzyć, iż lekarz nie jest przekonany o podaniu kontrastu pacjentowi, gdy zleca mu to badanie, ale mimo wszystko pacjent tuż przed badaniem musi wypełnić ankietę, w której może się zgodzić w razie potrzeby na podanie mu kontrastu. Dzięki temu, gdy specjalista, który wykonuje rezonans magnetyczny, stwierdzi, że trzeba podać pacjentowi kontrast, to może mu bez problemu go podać za pomocą wenflonu, który jest wprowadzony wcześniej najczęściej w wewnętrzną stronę łokcia lub na dłoni. Dobrze jest też pamiętać, że pacjenci po podaniu kontrastu muszą nieco poczekać w poczekalni szpitala, gdyż mogą się niezbyt dobrze czuć po badaniu.

Warto pamiętać, że przed badaniem rezonansu trzeba wykonać wszystkie polecenia specjalisty, który obsługuje maszyny. Dobrze jest też wspomnieć, że takie przedmioty jak telefon komórkowy, kolczyki czy inna biżuteria musi być zdjęta i schowana w odpowiednim miejscu, gdyż nie mogą być to przedmioty umieszczone przy tej specjalistycznej maszynie.

Szczegóły znajdziesz tutaj: https://naturalnieozdrowiu.pl/ile-jest-wazne-skierowanie-na-badania-lekarskie/

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk