przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Internista online – w jakiej sytuacji skorzystać z takiej formy porady?

Internista online – w jakiej sytuacji skorzystać z takiej formy porady?

Internista to najstarsza dziedzina medycyny. Z lekarzem tej specjalizacji człowiek dorosły spotyka się najczęściej. W związku z tym lekarze interniści w dobie pandemii i tymczasowego przeniesienia medycyny do sieci mają najwięcej pracy.

Nie tylko tej związanej z leczeniem, ale tej dotyczącej przestawienia się na zupełnie nowe, nietypowe podejście do diagnozy i leczenia. Konsultacja lekarska online zawsze budzi wiele wątpliwości. Jak z niej skorzystać, by nie zaryzykować zdrowia?


Królowa wcale nie jest wszechmocna

Interna nazywana jest królową medycyny, choć niekoniecznie przyciąga najwięcej chętnych na tę specjalizację. Obejmuje największą gamę wiedzy do przyswojenia, a do tego wcale nie jest najlepiej płatna. Internista zajmuje się wszelkimi schorzeniami narządów wewnętrznych, profilaktyką, diagnostyką, leczeniem, zarówno schorzeń układu oddechowego, jak i krwionośnego, moczowego czy pokarmowego. To niewątpliwie dużo. Podobnie jak lekarz medycyny rodzinnej, lekarz internista może pełnić funkcję lekarza pierwszego kontaktu.

Internista musi dokonać pełnej diagnostyki, by wiedzieć jakie leczenie podjąć i czy konieczne jest skierowanie do lekarza konkretnej specjalizacji. Tym trudniejsze jest dokonanie tego, nie mając bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a jedynie widząc go na ekranie komputera i słysząc o jego dolegliwościach, które czasem są bardzo trudne do ujęcia w słowa. Dlatego internista online to najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy diagnoza już jest postawiona, a jedynie trzeba skonsultować dotychczasowe leczenie, wypisać kolejną receptę czy omówić wyniki badań i dalsze kroki w leczeniu. Każda wątpliwość powinna skłaniać lekarza do zaproszenia pacjenta do gabinetu.

Jak skorzystać z porady internisty online?

Choć teleporady stały się czymś popularnym i ogólnodostępnym w ciągu ostatniego roku, lekarze cały czas przyjmowali również osobiście. Konsultacje online dotyczą już lekarzy niemal wszystkich specjalności, niektóre poradnie zachwalają swoje oferty, informując o setkach lekarzy, którzy w ciągu 24h odbywają ogromne ilości konsultacji. Czy to najsłuszniejsza reklama, czy nie, liczy się zarówno faktyczny dostęp do lekarzy, jak i zdrowy rozsądek polegający na wnikliwości i odpowiedzialności. Sposób na umówienie teleporady tak naprawdę jest prosty.

Czasem wystarczy zadzwonić do swojej przychodni, gdzie zostaniemy umówieni na konkretną godzinę, o której zadzwoni do nas lekarz, a w innych miejscach do umawiania służy profesjonalny i przeważnie intuicyjny program. Wybiera się lekarza konkretnej specjalności, preferowany termin, uzyskuje informacje o dostępnych godzinach. Internista online podczas takiej teleporady na podstawie opisanych przez nas dolegliwości musi ocenić czy objawy w jakikolwiek sposób są niepokojące i wymagają bezpośredniego zbadania, czy wystarczy diagnoza w formie online. Są bowiem takie schorzenia, które widoczne są gołym okiem, jak np. angina, którą można zobaczyć na migdałach czy pewne dolegliwości dermatologiczne wymagające przepisania antybiotyku. Najbardziej ostrożnie należy podchodzić do osób starszych oraz dzieci i tu najrzadziej powinno się poprzestać na teleporadach.

Cały czas jednak więcej nie można niż można, jeśli chodzi o diagnozę, ale gdy potrzebne są nam tylko leki w trakcie kuracji już trwającej, albo potrzebujemy omówić wyniki badań, wydaje się, że konsultacja online będzie wystarczająca.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk