przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak bezpiecznie kupować leki w Internecie?

Jak bezpiecznie kupować leki w Internecie?

Nie ma chyba na świecie ludzi, którzy lubią stać w długich kolejkach w aptekach. Do tego dochodzi także czas, który trzeba poświęcić na dostanie się do takiego punktu. O ile jeszcze, gdy załatwiamy po drodze inne sprawy, to idzie to jakoś przeżyć, tak wypad na drugi koniec miasta specjalnie po leki może zniechęcić każdego. Jak sobie z tym radzić? Najlepiej zdecydować się na zakup leków przez Internet. Warto jednak zapamiętać sobie kilka zasad, by nie dać się oszukać.

Bezpieczeństwo zakupów internetowych

Zanim zaczniemy kupować leki przez Internet, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy interesująca nas apteka jest wpisana do polskiego rejestru aptek. W górnej lub dolnej części strony internetowej powinno widnieć zielone logo z białym krzyżem i polską flagą, po którego kliknięciu powinniśmy zostać przekierowani do strony z rejestrem, gdzie znajdować się będą informacje na temat apteki, z której przybywamy. Koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na takie dane jak: adres, data wydania zezwolenia i jego numer.

Jeśli apteka znajduje się na tej liście, oznacza to, że kupowanie w niej jest w pełni bezpieczne i nie trzeba się obawiać żadnych konsekwencji. Jednym z najlepszych przykładów legalnych aptek jest Wapteka, która wyróżnia się nie tylko swoją legalnością, ale także znakomitą obsługą i szybkim tempem realizowania zamówień.

Warto zapamiętać, że w internetowych aptekach nie kupimy leków na receptę. Istnieje możliwość zarezerwowania ich, ale po odbiór musimy zgłosić się już osobiście do placówki apteki, przynosząc ze sobą receptę. Apteki mogą prowadzić sprzedaż wysyłkową tylko leków dostępnych bez recepty, suplementów diety, wyrobów medycznych, kosmetyków i środków spożywczych.

Zwroty w internetowych aptekach

W przeciwieństwie do leków zakupionych w normalnych, naziemnych aptekach, te zakupione w Internecie można bez żadnych konsekwencji zwrócić. W stacjonarnych aptekach jest to możliwe tylko wtedy, kiedy lek ma wadę jakościową albo został błędnie wydany.

Zgodnie z regulaminem zakupów przez Internet, kupujący ma prawo odstąpić o umowy zawartej na odległość w terminie 10 dni od daty zakupu lub otrzymania produktu. Towar można zwracać bez potrzeby podawania przyczyny.

Plusy i minusy kupowania leków w Internecie

Do plusów kupowania leków w Internecie możemy zaliczyć to, że apteki w sieci są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone i nie ma problemów z otrzymaniem leku, który potrzebujemy. Ceny w takich miejscach również są nieco lepsze niż w tradycyjnych aptekach.

Minusem jest natomiast brak bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Może to prowadzić do nadmiernego używania leków lub też spożywania produktów, które niekoniecznie są w stanie nam pomóc. Dużym problemem jest także brak nadzoru nad transportem tychże produktów. Tradycyjne apteki korzystają z wyspecjalizowanych dostawców, a my odbieramy towar na miejscu. W przypadku aptek internetowych leki wysyłane są zazwyczaj kurierem i przez te kilka dni nikt dokładnie nie wie, w jaki sposób są one przechowywane.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk