przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak choroby dziąseł wpływają na ogólny stan zdrowia?

Jak choroby dziąseł wpływają na ogólny stan zdrowia?

Jak choroby dziąseł wpływają na ogólny stan zdrowia?

Zdrowie jamy ustnej odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia ogólnego. Choroby dziąseł takie jak gingivitis, charakteryzujący się czerwonymi, spuchniętymi i łatwo krwawiącymi dziąsłami, oraz periodontitis, stan zapalny prowadzący do destrukcji tkanki łącznej i kości wspierających zęby, mogą mieć dalekosiężne skutki zdrowotne.

Choroby serca

Badania wykazały, że choroby dziąseł zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych przez promowanie procesów zapalnych w całym ciele, w tym w naczyniach krwionośnych. To może prowadzić do zwiększonej sztywności tętnic i utrudnionego przepływu krwi, co zwiększa ryzyko zawałów serca i udarów. Profilaktyka poprzez regularne wizyty u dentysty i dokładną higienę jamy ustnej pomaga w redukcji tych ryzyk.

Cukrzyca

Osoby z nieleczonymi chorobami dziąseł mogą doświadczać trudności w regulacji poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla diabetyków. Stan zapalny wywołany przez choroby dziąseł może pogorszyć insulinooporność, co utrudnia kontrolę poziomu cukru. Systematyczna higiena jamy ustnej i leczenie periodontologiczne są zatem istotne dla diabetyków w celu zapobiegania komplikacjom.

Inne schorzenia

Zapalenie dziąseł wiąże się z ogólnoustrojowym stanem zapalnym, który może przyczyniać się do rozwoju chorób takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Ponadto, problemy z płodnością oraz ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, w tym choroby Alzheimera, zostały powiązane z przewlekłym stanem zapalnym w organizmie, w tym zapaleniem dziąseł. Dbanie o zdrowie jamy ustnej to prosta, ale skuteczna metoda na wsparcie ogólnego stanu zdrowia i zapobieganie wielu chorobom.

Jak uniknąć komplikacji zdrowotnych?

Dbając o zdrowie jamy ustnej poprzez regularne wizyty w Centrum Stomatologicznym Legnica i przestrzeganie zaleceń naszych specjalistów, możesz znacząco przyczynić się do poprawy swojego ogólnego stanu zdrowia. Zapraszamy do współpracy z naszymi doświadczonymi dentystami, którzy są tu, aby pomóc Ci utrzymać zdrowy uśmiech i dobre samopoczucie.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk