przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak dbać o zdrowie w starszym wieku?

Starość nie radość – tak głosi słynne przysłowie. Główną przyczyną tego poglądu jest fakt, że wraz z wiekiem pogarsza się stan naszego zdrowia – powoli dają o sobie znać różnego rodzaju dolegliwości. Jest to problem nie tylko dla osoby starszej, ale też jej bliskich. Na szczęście osoby wkraczające w podeszły wiek nie są w tym kontekście całkowicie bezradne. Są dostępne pewne działania, które w istotny sposób mogą wesprzeć organizm i przygotować go na lepszą walkę z chorobami i innymi efektami starzenia. O czym trzeba pamiętać?

Zdrowy styl życia

Jak mawia inne znane polskie przysłowie – lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku prawdopodobieństwa wystąpienia różnych chorób duże znaczenie ma to, jaki styl życia prowadzimy. Stwierdzenie to dotyczy także osób po 60 roku życia. Emerytura zwalnia z konieczności świadczenia pracy, ale nie zwalnia z obowiązku dbania o siebie. Można nawet powiedzieć, że na tym etapie życia troska o stan zdrowia jest pracą na pełen etat.

Aktywność fizyczna

Starość raczej nie kojarzy nam się z najbardziej aktywnym okresem w życiu. Duża część seniorów całkowicie rezygnuje z podejmowania jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej. To duży błąd, który może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie. Co więcej, dotyczy to osób w każdym wieku.

Oczywiście nie mamy tu zamiaru zmuszać seniorów do praktykowania sportów ekstremalnych. Chodzi o to, by dostosować formę ruchu do swoich możliwości. Pozytywne rezultaty mogą przynieść nawet tak niewymagające aktywności jak regularne spacery. Ważne jednak, aby o tym nie zapominać i uczynić wysiłek fizyczny nieodłączną częścią swojej codziennej rutyny.

Nawyki żywieniowe

W zachowaniu dobrego stanu zdrowia duże znaczenie ma też dieta. Seniorzy powinni z dużą uwagą podchodzić do tego, z czego skonstruowany jest ich codzienny jadłospis. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Przygotowane posiłki powinny być bogate w produkty pełnoziarniste i chude mięso. Należy unikać między innymi cukru i potraw smażonych, bo obciążają one układ pokarmowy. Ze sceptycyzmem należy podchodzić też do mocnej kawy i herbaty.

Seniorzy nie powinni także zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Odwodnienie nie tylko jest groźne dla zdrowia, ale dodatkowo przyczynia się do starzenia się organizmu.

Wsparcie diety

Codzienne nawyki to podstawa, jednak osoby w starszym wieku potrzebują dodatkowego wsparcia. Seniorzy często zmagają się z utratą apetytu, z związku z czym dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych bywa utrudnienie. Cennym wsparciem może być suplementacja. By unikać spożywania dodatkowej ilości chemii, lepiej jest wybrać suplementy ze składników naturalnych. Na polskim rynku można je znaleźć na przykład w ofercie firmy Natural Pharmaceuticals, dystrybutora naturalnych suplementów diety. Natural Pharmaceuticals sprowadzają je z Norwegii, kraju słynącego z produkcji jakościowych suplementów. Seniorzy powinni zadbać m.in. o suplementację witaminy D, magnezu i różnych preparatów mających na celu wsparcie pracy serca. To szczególnie ważne, ponieważ choroby układu krążenia to najczęstsza przyczyna zgonów w naszym kraju.

Zadbawszy o te kilka elementów może sprawić, że powiedzenie, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, będzie dla nas niezwykle pocieszające. Dobre samopoczucie jest na wagę złota niezależnie od tego, w którym momencie drogi życiowej się znajdujemy. Sport, dieta, suplementacja i regularne wizyty lekarskie mogą przedłużyć czas, w którym cieszymy się dobrym zdrowiem. Wyniki badań demograficznych pokazują jednoznacznie – nasze społeczeństwo się starzeje. Zwiększający się odsetek osób starszych w społeczeństwie zwiększa zapotrzebowanie na firmy, które w centrum swojej działalności stawiają stan zdrowia pacjentów. Natural Pharmaceuticals, firma odpowiedzialna społecznie, bez wątpienia wpisuje się w ten standard.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk