przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak dopasować biurko do siebie?

Nauka, praca biurowa – i coraz częściej home office sprawiają, że zastanawiamy się, jak dopasować parametry biurka do swoich potrzeb, wzrostu, wykonywanych zadań. Na rynku znaleźć można różnorodne meble i właśnie ich ergonomiczność jest cechą obecnie pożądaną wśród projektantów, pracowników biurowych, graczy.

Ważne parametry

Warto pamiętać o tym, że biurko to jedno z najważniejszych miejsc w domu, przy którym uczymy się, pracujemy, bawimy się czasem przez wiele godzin. Tym samym siedzący tryb życia bardzo mocno wpływa na zdrowie, postawę czy komfort. Dlatego właśnie dopasowanie biurka i krzesła do swoich potrzeb wydaje się być kluczowe, a najważniejszą opcją jest wybór mebli o odpowiedniej wysokości, a w przypadku blatów regulowanych ustawienie ich w optymalnym miejscu. By sprawdzić, która opcja będzie najlepsza, warto wykorzystać dostępne w sieci narzędzia takie jak https://pokochajswojkregoslup.pl/kalkulator-ergonomiczny/.

Jakie biurko wybrać?

Idealnie dopasowane. Tu nie ma kompromisów oraz rozwiązań uniwersalnych, choć przecież takich najwięcej na rynku jest. Warto pamiętać, że optymalna wysokość blatu będzie wpływać na wygodę i oczywiście efektywność pracy. Z zasady bowiem siedzenie nie jest przecież pozycją naturalną dla człowieka, a różnego rodzaju dolegliwości bólowe czy też zwyrodnienia są związane bardzo często z nie zadbaniem o ergonomię warunków pracy. Spędzanie wielu godzin przy biurku nie będzie dobre dla kręgosłupa czy też nadgarstków i dłoni, więc ustawienie stanowiska pracy pod swoje potrzeby będzie najlepszą profilaktyką.

Najczęściej w sklepach znaleźć można biura standardowe o wymiarach 80-90 centymetrów głębokości i 120-160 centymetrów szerokości. Wiele osób decyduje się również na wybór mebli regulowanych lub też zamawia je u stolarza. Warto pamiętać, że z ergonomicznego punktu widzenia to właśnie wysokość będzie kluczowym parametrem. Zbyt niski blat będzie wpływać na duże obciążenie pleców w odcinku lędźwiowym oraz bóle karku. Natomiast Zbyt wysokie może powodować ograniczenie cyrkulacji krwi i drętwienie nóg. W dużym skrócie osoby, które mają około 170 centymetrów wzrostu, powinny wybierać biurka o wysokości 72-75 cm. Wyżsi użytkownicy potrzebują blatu na wysokości 80-85 centymetrów. Niżsi optymalnie niższej wysokości. Natomiast jeśli z biurka korzysta kilka osób lub też ciężko jest znaleźć gotową propozycję, można sięgnąć po meble z regulowaną wysokością blatu, która zazwyczaj mieści w zakresie 64-85 centymetrów. Często takie biurka mają również możliwość ustawienia kąta nachylenia. Niezmiennie ważne jest oczywiście też to, na jakim krześle siedzimy.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk