przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak dopasować wysokość biurka do wzrostu? Porady i wskazówki

Jak dopasować wysokość biurka do wzrostu? Porady i wskazówki

Jak dopasować wysokość biurka do wzrostu? Porady i wskazówki 

Biurko to mebel, przy którym przede wszystkim pracujemy i się uczymy. Obie te czynności wymagają przeważnie wielogodzinnego skupienia, co więcej, wykonujemy je w pozycji siedzącej, najczęściej mając przed oczami komputer. Bardzo ważne jest więc, aby biurko umożliwiało przyjęcie w tym czasie wygodnej i ergonomicznej postawy. W tym celu, musimy odpowiednio dopasować wysokość biurka do wzrostu. Sprawdźmy więc, jak to zrobić!

Ergonomia to podstawa — czyli dlaczego wysokość biurka jest ważna? 

Wysokość biurka to jeden z najważniejszych czynników decydujących o naszym komforcie oraz zdrowiu w pracy. Źle dobrana sprawi, że będzie nam niewygodnie, a co najgorsze, po pewnym czasie zaczniemy zmagać się z przewlekłym bólem pleców i karku. Pojawić może się również drętwienie kończyn, migreny i inne przykre dolegliwości. Ergonomia zarówno w pracy, jak i podczas nauki jest kluczowa. Dzięki jej zachowaniu możemy wykonywać swoje obowiązki w pełnej koncentracji, bez rozpraszających bodźców i ryzyka powstania wad postawy. Tym samym, wybierając odpowiednią wysokość biurka, unikniemy wszystkich tych niepożądanych skutków. 

Jak dobrać wysokość biurka do wzrostu? 

Wiemy już, że w pracy i podczas nauki powinniśmy przyjąć odpowiednią postawę. Jednak jak właściwie dobrać wysokość biurka do wzrostu? W sklepach najczęściej znajdziemy standardowe biurka o wysokości około 73 cm. Są one odpowiednie dla osób o wzroście od 160 cm do 170 cm. A co z wyższymi? Tutaj warto postawić na wysokość wynoszącą przynajmniej 80 cm. To samo dotyczy osób niższych — w tym przypadku odpowiednia wysokość to około 65 cm. 

To jednak wciąż są jedynie średnie liczby, które w żaden sposób nie są dopasowane do wzrostu w sposób indywidualny. Dlatego też, jeśli chcemy kupić biurko, które będzie miało idealną wysokość, najlepiej skorzystajmy po prostu ze specjalnego kalkulatora dopasowującego optymalną wysokość biurka do wzrostu

Jakie biurko wybrać? 

Standardowe biurka mają konkretne i niezmienne wymiary. Zwykle jest to 70-75 cm. Może się nam akurat trafić, że będzie to wysokość idealna dla nas. Jednak z pewnością dla wielu osób będzie ona za duża lub za mała. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest zakup biurka z regulacją wysokości. Taki mebel umożliwia nam dostosowanie tego parametru bezpośrednio do danych potrzeb. A dodatkowo pozwala także na pracę w pozycji stojącej, co jest bardzo dużym plusem. Biurko regulowane to też fantastyczny wybór dla dziecka, ponieważ można podnosić je wraz z każdym kolejnym centymetrem wzrostu.  

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk