Nowoczesne smartwatche zapewniają wiele praktycznych funkcji, które mogą okazać się przydatne nie tylko sportowcom. Precyzyjne czujniki ułatwiają monitorowanie stanu zdrowia, co ma znaczenie dla osób borykających się z rozmaitymi schorzeniami. Nie bez powodu inteligentne zegarki coraz chętniej wybierane są przez seniorów. Na specjalną uwagę zasługują modele z EKG, które umożliwiają kontrolowanie rytmu oraz tętna serca.

Zarejestrowane wyniki mogą przydać się np. podczas kontroli lekarskiej. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy mają problemy z sercem, ale nie tylko. Nawet osoby w stu procentach zdrowe powinny weryfikować pracę omawianego narządu podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

EKG w smartwatchu – podstawowe informacje

Jak już wspomniano, współczesne zegarki wyposażone są w liczne czujniki umożliwiające monitorowanie pracy organizmu. W przypadku smartwatchy z EKG w dowolnym momencie można uzyskać informacje związane z funkcjonowaniem serca. Takie akcesorium pozwala nie tylko dowiedzieć się więcej na temat wspomnianego narządu, ale również układu krwionośnego. Wszelkie nieprawidłowości w przepływie krwi mogą prowadzić do m.in. epizodycznych zaburzeń rytmu serca. Po zidentyfikowaniu niepokojących objawów należy zgłosić się do specjalisty.

 • Technologie stosowane w inteligentnych zegarkach stale się rozwijają. Czujniki monitorujące stan zdrowia nie mogą jednak stanowić podstawy do rozpoczęcia lub zaniechania leczenia! Osoby cierpiące na schorzenia serca nie mogą zrezygnować z systematycznych wizyt kontrolnych u specjalisty.
 • Wiadomym jest, że EKG w smartwatchu nigdy nie dorówna profesjonalnym aparaturom, które dokonują pomiaru na wiele różnych sposobów. Ich dokładność jest o wiele niższa – właśnie dlatego do otrzymanych wyników należy podejść z dozą dystansu.
 • Zaawansowane aplikacje umożliwiają rejestrowanie otrzymywanych wyników, które można przedstawić lekarzowi.

Dla kogo zegarek z EKG?

Inteligentny zegarek z EKG może przydać się zarówno młodym użytkownikom, jak i seniorom. Problemy ze zdrowiem mogą pojawić się niezależnie od wieku. Im wcześniej zostaną rozpoznane zaburzenia, tym lepiej. Niestety wiele osób nie kontroluje pracy swojego organizmu, a wszelkie nieprawidłowości diagnozowane są dopiero po wystąpieniu ostrych objawów.

Smartwatch z EKG będzie świetną propozycją dla:

 • seniorów,
 • osób borykających się lub narażonych na choroby serca,
 • sportowców.

Omawiany gadżet może stanowić wsparcie treningowe. Warto wiedzieć, że niektóre ćwiczenia wymagają utrzymywania stałego tętna. Różnorodne badania naukowe dowodzą, że rytm pracy tętna ma bezpośredni wpływ na efektywność ćwiczeń. Nawet osoby, które uprawiają sport amatorsko, powinny się z nimi zapoznać. Trzeba również dodać, że aktywność fizyczna może nadmiernie obciążać wspomniany narząd. Nie jest to korzystne dla zdrowia! W ten sposób nie można wypracować pożądanych efektów.

Zalety smartwatchy z EKG

Smartwatche z EKG posiadają wiele zalet. Podstawą jest jednak to, aby zainwestować w urządzenie wysokiej klasy, które będzie wyposażone w czujniki o optymalnej dokładności. Na stronie https://smartwatchranking.pl/zegarek-ekg/ można znaleźć ranking sprawdzonych produktów. W zestawieniu przedstawiono popularne zegarki renomowanych marek.

Do najważniejszych zalet przedstawianych akcesoriów można zaliczyć m.in.:

 • proste i bezproblemowe korzystanie z aplikacji monitorujących pracę serca,
 • skuteczne monitorowanie stanu zdrowia,
 • wsparcie podczas profesjonalnych treningów oraz amatorskich ćwiczeń,
 • możliwość sprawnej reakcji na przeciążenie organizmu,
 • opcja rejestrowania wyników pomiaru,
 • wsparcie dla opiekunów osób starszych lub dzieci cierpiących na choroby serca.
Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk