przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak działają szkła progresywne i kto powinien je nosić?

Jak działają szkła progresywne i kto powinien je nosić?

Progresywne soczewki do okularów to wybitne osiągnięcie współczesnej optyki okularowej, które cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie. Okulary progresywne zachwycają przede wszystkim swoją funkcjonalnością i poziomem komfortu, jaki oferują swoim użytkownikom podczas każdej wykonywanej czynności. Na czym polega ich fenomen? Kiedy i dla kogo okulary progresywne będą trafionym wyborem?

Okularowe soczewki progresywne – czym się charakteryzują?

Soczewki progresywne, znane również jako wieloogniskowe szkła okularowe, to soczewki wyróżniające się specyficzną i bardzo nowatorską konstrukcją. Soczewka progresywna, w odróżnieniu do klasycznej soczewki jednoogniskowej posiadającej stałą moc na całej swojej powierzchni, jest zbudowana z trzech stref odpowiedzialnych za widzenie na różne odległości. Dolna strefa soczewki z progresją umożliwia ostre widzenie w bliży, środkowa część pozwala wyraźnie widzieć na średnim dystansie, a górny obszar soczewki okularowej zapewnia pożądaną ostrość obrazu, gdy patrzymy na obiekty znajdujące się w dużej odległości. Okulary progresywne dzięki temu zastępują kilka innych par okularów – noszący szkła progresywne może w nich czytać, oglądać telewizję i rozkoszować się widokami krajobrazu. Warto również wiedzieć, że nowe technologie opracowane przez najwybitniejszych ekspertów z dziedziny optyki pozwoliły niedawno stworzyć kolejną, jeszcze doskonalszą generację wieloogniskowych szkieł, które zapewniają płynne i komfortowe przenoszenie wzroku między obiektami ulokowanymi na różnych dystansach, nie sprawiają trudności w adaptacji do użytkowania soczewek progresywnych oraz oferują wyjątkową precyzję i komfort widzenia z każdej odległości. Mowa tu o osiągnięciach najbardziej cenionego na świecie producenta nowoczesnych soczewek okularowych – firmę SEIKO. Opracowane przez japońskiego lidera innowacyjnych technologii progresywne soczewki SEIKO Brilliance to pierwsze szkła wieloogniskowe, które nie wymagają długotrwałej i uciążliwej adaptacji, a w dodatku mogą być pod każdym względem dopasowane do indywidualnych potrzeb swojego użytkownika, np. jego stylu życia, charakteru pracy oraz potrzeb wzrokowych (np. różnych wartości korekcji w prawym i lewym oku).

Kiedy warto zdecydować się na okulary progresywne?

Progresywne szkła okularowe są przeznaczone do korygowania prezbiopii. Prezbiopia to typowe dla wszystkich osób dojrzałych zaburzenie akomodacji spowodowane zesztywnieniem soczewki oka w wyniku naturalnych zmian związanych ze starzeniem się struktur narządu wzroku. Klasycznym objawem prezbiopii są trudności z uzyskaniem ostrego obrazu przy patrzeniu z bliska. Każda więc osoba, która zaczyna mieć kłopot z odczytaniem sms czy treści ulotki, a ma więcej niż 30-40 lat, powinna rozważyć zmianę klasycznych szkieł na soczewki progresywne. Okulary progresywne są bowiem doskonałym rozwiązaniem dla każdego, u kogo pojawiła się prezbiopia, bo gwarantują idealną ostrość widzenia w każdej sytuacji życiowej bez konieczności zakładania co chwilę innej pary okularów. Z pewnością progresywne soczewki do okularów są także wskazane na przykład, gdy wybieramy okulary dla kierowcy. Wszystko dlatego, że szkła progresywne jako jedyne pozwalają wyraźnie widzieć zarówno to, co dzieje się daleko na drodze, jak i to, co pokazują lusterka czy umieszczone najbliżej twarzy przyrządy na desce rozdzielczej, a więc w zdecydowany sposób poprawiają komfort jazdy i wpływają na jej bezpieczeństwo.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk