przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak leczyć dyskopatię lędźwiową?

Jak leczyć dyskopatię lędźwiową?

Dyskopatia lędźwiowa to jedno z najczęściej diagnozowanych obecnie schorzeń kręgosłupa objawiające się uciążliwym, promieniującym bólem pleców w okolicy lędźwiowej, czyli ich dolnym odcinku. Objawom bólowym może towarzyszyć skolioza, będąca następstwem silnego skurczu mięśni przykręgosłupowych, a także pogarszające się ukrwienie nerwów i paraliż mięśni, będące efektem ucisku korzeni rdzeniowych i worka oponowego.

Nieleczona dyskopatia lędźwiowa może doprowadzić do trwałego kalectwa, dlatego jeśli odczuwasz bóle w dole pleców lub zauważyłeś u siebie niepokojące symptomy neurologiczne, takie jak mrowienie, drętwienie czy zaburzenia czucia w kończynach dolnych, koniecznie zgłoś się do lekarza

Jakie są przyczyny powstawania dyskopatii lędźwiowej?

Dyskopatia lędźwiowa powstaje zazwyczaj na skutek nieprawidłowego obciążania kręgosłupa, do którego może dochodzić, gdy przyjmujemy niewłaściwą postawę podczas dźwigania ciężarów lub w trakcie intensywnej aktywności fizycznej. Inne możliwe przyczyny dyskopatii lędźwiowej to: wypadki komunikacyjnych, upadki z wysokości, siedzący tryb pracy, nagły przyrost masy ciała. Niekiedy schorzenie to bywa powodowane przez wady anatomiczne, tj. wrodzone patologie w obrębie układu szkieletowego na jego dolnym odcinku.

Jak diagnozuje się i leczy się dyskopatię lędźwiową?

Sport-Klinika w Żorach specjalizuje się w leczeniu dyskopatii lędźwiowej na podstawie szeregu specjalistycznych badań, głównie z wykorzystaniem tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, które pozwalają na dokładny ogląd struktur kostnych oraz wszelkich, nawet najdrobniejszych zmian powstałych w ich obrębie. Dokładnie jest to opisane na https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/dyskopatia-ledzwiowa-metody-przezskorne/. Jeśli stadium choroby jest zaawansowane i nie ma możliwości nieinwazyjnej korekcji dysfunkcji, konieczne jest leczenie przezskórne.

Jak wygląda przezskórne leczenie dyskopatii lędźwiowej?

Sport-Klinika przeprowadza innowacyjne zabiegi leczące dyskopatię lędźwiową, które polegają na przezskórnym wprowadzeniu urządzenia endoskopowego do chorego fragmentu kręgosłupa i usunięciu lub naprawie zwyrodniałego dysku. Wszystko odbywa się w znieczuleniu i pod nadzorem anestezjologa, więc jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Po takim zabiegu pacjent może już następnego dnia wrócić do domu i do normalnego życia. Przezskórne leczenie dyskopatii lędźwiowe pozwala bowiem szybko i na dobre uwolnić się od bólu.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk