przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak możesz wykorzystać naczynie na ciekły azot? Podpowiadamy, dlaczego warto je mieć

Jak możesz wykorzystać naczynie na ciekły azot? Podpowiadamy, dlaczego warto je mieć

Ostatnie lata pokazały, że pomysłów na wykorzystanie azotu w skroplonej formie nie brakuje. Ciekły azot znajduje szereg zastosowań w wielu branżach i nic nie wskazuje na to, by jego popularność miała szybko minąć. Widzisz jego potencjał w swoim biznesie? Musisz zatem wiedzieć, że substancja ta wymaga wyjątkowego traktowania, przede wszystkim w obszarze przechowywania – służy do tego specjalne naczynie na ciekły azot. Dlaczego odpowiedni pojemnik jest tak istotny? Jak można go wykorzystać? Czytaj dalej – odpowiadamy.

Przechowywanie ciekłego azotu – co w tym trudnego?

Azot w skroplonej formie ma mnóstwo zastosowań w wielu dziedzinach. Aby móc wykorzystać jego wyjątkowe właściwości, musi zachować swoją formę i niską temperaturę, czyli -196℃. To możliwe, jeśli wykorzystasz do przechowywania specjalny pojemnik. Naczynie na ciekły azot pozwala utrzymać wymaganą temperaturę tej substancji i doskonale izoluje ją od otoczenia. Magazynowanie i transportowanie ciekłego azotu w takich pojemnikach jest konieczne także ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Związek ten w kontakcie z niezabezpieczoną tkanką lub inną materią powoduje dotkliwe poparzenia. Z tego powodu należy go użytkować i przechowywać z zachowaniem środków ostrożności.

Naczynie na ciekły azot – co musisz o nim wiedzieć?

Pojemniki, w których możliwe jest magazynowanie azotu w skroplonej formie, mają wyjątkową, ale prostą budowę. Każde naczynie na ciekły azot składa się z podwójnych, oddzielonych od siebie ścianek z próżnią w środku. Całość zakończona jest na górze szczelnym korkiem. Powłoki zapewniają doskonałą izolację, dzięki czemu substancja zachowuje swoją temperaturę, a jej przechowywanie jest bezpieczne dla otoczenia. Poza odpowiednim pojemnikiem niezwykle ważne jest właściwe obchodzenie się z ciekłym azotem. Przydatne do tego będą dedykowane akcesoria.

Możliwości wykorzystania naczynia na ciekły azot

Pojemniki na azot w skroplonej formie można wykorzystać na kilka sposobów. Naczynie na ciekły azot umożliwia odpowiedni transport i przechowywanie substancji w odpowiednich dla niej warunkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W związku z tym musi wyróżniać się wysoką jakością wykonania i odpornością na ewentualne wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zbiornik powinien być dopasowany do potrzeb Twojego biznesu w zakresie pojemności. W dobrych sklepach, takich jak np. Cryogen Shop, pojemniki występują w kilku wariantach – od 6 l do 50 l, dzięki czemu bez trudu wybierzesz odpowiedni. Duże modele mogą służyć do magazynowania ciekłego azotu nawet przez 250 dni. Co więcej, są też wyposażone w praktyczny zawór, dzięki któremu opróżnianie pojemnika będzie jeszcze łatwiejsze.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk