Ostatnie lata pokazały, że pomysłów na wykorzystanie azotu w skroplonej formie nie brakuje. Ciekły azot znajduje szereg zastosowań w wielu branżach i nic nie wskazuje na to, by jego popularność miała szybko minąć. Widzisz jego potencjał w swoim biznesie? Musisz zatem wiedzieć, że substancja ta wymaga wyjątkowego traktowania, przede wszystkim w obszarze przechowywania – służy do tego specjalne naczynie na ciekły azot. Dlaczego odpowiedni pojemnik jest tak istotny? Jak można go wykorzystać? Czytaj dalej – odpowiadamy.

Przechowywanie ciekłego azotu – co w tym trudnego?

Azot w skroplonej formie ma mnóstwo zastosowań w wielu dziedzinach. Aby móc wykorzystać jego wyjątkowe właściwości, musi zachować swoją formę i niską temperaturę, czyli -196℃. To możliwe, jeśli wykorzystasz do przechowywania specjalny pojemnik. Naczynie na ciekły azot pozwala utrzymać wymaganą temperaturę tej substancji i doskonale izoluje ją od otoczenia. Magazynowanie i transportowanie ciekłego azotu w takich pojemnikach jest konieczne także ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Związek ten w kontakcie z niezabezpieczoną tkanką lub inną materią powoduje dotkliwe poparzenia. Z tego powodu należy go użytkować i przechowywać z zachowaniem środków ostrożności.

Naczynie na ciekły azot – co musisz o nim wiedzieć?

Pojemniki, w których możliwe jest magazynowanie azotu w skroplonej formie, mają wyjątkową, ale prostą budowę. Każde naczynie na ciekły azot składa się z podwójnych, oddzielonych od siebie ścianek z próżnią w środku. Całość zakończona jest na górze szczelnym korkiem. Powłoki zapewniają doskonałą izolację, dzięki czemu substancja zachowuje swoją temperaturę, a jej przechowywanie jest bezpieczne dla otoczenia. Poza odpowiednim pojemnikiem niezwykle ważne jest właściwe obchodzenie się z ciekłym azotem. Przydatne do tego będą dedykowane akcesoria.

Możliwości wykorzystania naczynia na ciekły azot

Pojemniki na azot w skroplonej formie można wykorzystać na kilka sposobów. Naczynie na ciekły azot umożliwia odpowiedni transport i przechowywanie substancji w odpowiednich dla niej warunkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W związku z tym musi wyróżniać się wysoką jakością wykonania i odpornością na ewentualne wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zbiornik powinien być dopasowany do potrzeb Twojego biznesu w zakresie pojemności. W dobrych sklepach, takich jak np. Cryogen Shop, pojemniki występują w kilku wariantach – od 6 l do 50 l, dzięki czemu bez trudu wybierzesz odpowiedni. Duże modele mogą służyć do magazynowania ciekłego azotu nawet przez 250 dni. Co więcej, są też wyposażone w praktyczny zawór, dzięki któremu opróżnianie pojemnika będzie jeszcze łatwiejsze.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk