przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak prawidłowo używać taśm do kinesiotapingu?

Jak prawidłowo używać taśm do kinesiotapingu?

Jak prawidłowo używać taśm do kinesiotapingu?

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna wywodząca się z Japonii. Polega na oklejaniu części ciała specjalnymi taśmami, które mają normalizować napięcie mięśniowe, zmniejszać ból i pobudzać mięśnie uszkodzone.

Zastosowanie plastrów

Początkowo taśma do tapingu stosowana była tylko w medycynie. Plastry używane były do rehabilitacji kontuzji i rozluźnienia partii mięśni. Dlatego metoda cieszyła się dużą popularnością w sporcie.
Jednak kinesiotaping to metoda polecana również kobietom w ciąży, które cierpią na opuchnięte nogi. Dodatkowo metoda zapobiega powstawaniu rozstępów.
To metoda, z której coraz częściej korzysta fizjoterapia. Taśmy pozwalają zwalczyć ból kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów oraz przynoszą ulgę w przypadku rehabilitacji po przebytych operacjach i kontuzjach.
To również niezawodny sposób na poprawę krążenia. Taśma do tapingu wspomaga bowiem odprowadzenie limfy, dlatego to skuteczny sposób na obrzęki limfatyczne.
Metoda pomaga walczyć z uporczywymi skurczami mięśni i to nie tylko w przypadku sportowców, ale również u osób zmagających się ze skurczami podczas snu.

Jak prawidłowo stosować taśmy?

Samo naklejanie taśmy nie jest trudne, jednak należy odpowiednio przygotować skórę. Specjaliści twierdzą, że najlepiej, jeśli pierwszy zabieg wykonuje odpowiedni fizjoterapeuta. Pokaże jak prawidłowo używać taśmy, aby kolejnym razem powtórzyć czynność. Skóra powinna być sucha i czysta. Nie należy używać żadnych kremów i balsamów, gdyż natłuszczona skóra utrudni przyklejenie taśmy. Pojedyncze włoski nie stanowią problemu, jednak w przypadku gęstego owłosienia należy skórę ogolić.
Taśmę należy odmierzyć i można przystąpić do naklejania. Papier ochronny należy odklejać stopniowo. Aby przyczepność była odpowiednia, nie wolno dotykać strony pokrytej klejem.
Plaster zaczyna działać około godziny po naklejeniu. Do tego czasu należy powstrzymać się od kontaktu z wodą. Po tym czasie woda nie stanowi już problemu. Jednak należy po wszystkim odpowiednio wytrzeć taśmę i w przypadku odklejenia lub łuszczenia się fragmentów. można przyciąć odstające kawałki. Usunięcie taśmy najlepiej wykonać w piątym dniu, kiedy komórki rozpoczynają proces łuszczenia się.

Kinesiotaping nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechniony w Polsce ale coraz częściej fizjoterapeuci decydują się na pracę z taśmami. Metoda ta posiada szeroki zakres zastosowań, nie tylko u sportowców. Kinesiotaping niweluje bóle mięśni oraz pozwala im szybciej wrócić do pełnej sprawności. Pamiętajmy, że źle zastosowane taśmy nie będą spełniały swojej roli.

 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk