przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak przebiega detoks kokainowy?

Jak przebiega detoks kokainowy?

Kokaina uchodzi na narkotyk ekskluzywny – ma to związek z jego wysoką ceną i popularnością wśród celebrytów oraz innych zamożnych grup. Wiele osób traktuje ją z pobłażliwością, jak używkę poprawiającą samopoczucie. Tym czasem substancja ta jest jednym z najgroźniejszych narkotyków, który może zupełnie wyniszczyć organizm oraz zrujnować psychikę. Wyjaśniamy, jak przebiega detoks kokainowy, który jest pierwszym krokiem w kierunku uwolnienia się z nałogu!

Kokaina jest organicznym związkiem z grupy alkaloidów. Pozyskuje się ją z liści koki (krasnodrzewu pospolitego), czyli rośliny odkrytej w górach Ameryki Południowej. Przez pewien czas wykorzystywano ją jako środek przeciwbólowy. Wkrótce zaczęto nielegalnie zażywać ją także w celach rekreacyjnych, co praktykuje się po dziś dzień. Takie postępowanie zwykle wiąże się po czasie z się koniecznością pójścia na detoks kokainowy. Dowiedz się, jak przebiega i dlaczego jest tak ważny!

Jak działa kokaina?

Kokaina wykazuje silne działanie pobudzające. Daje efekty bardzo szybko, nawet już w kilka minut po zażyciu. Od razu obserwuje się wyraźną poprawę samopoczucia, pobudzenie fizyczne, wrażenie niepohamowanej siły, brak głodu oraz zmęczenia. Substancja ta wpływa stymulująco na układ nerwowy. Zwiększa wydzielanie serotoniny i dopaminy, czyli hormonów odpowiedzialnych za przyjemność. Typowymi objawami zażycia kokainy są więc m.in.:

·      uczucie niepohamowanego zadowolenia, euforia, pozytywne nastawienie,

·      zwiększona pewność siebie, towarzyskość, przebojowość,

·      znaczna poprawa możliwości psychicznych oraz fizycznych,

·      zwiększenie popędu seksualnego.

Euforyczny stan po zażyciu kokainy pojawia się szybko, ale trwa bardzo krótko – jedynie od 20 do 30 min. Po tym czasie pojawiają się już pierwsze skutki uboczne, czyli tzw. „zjazd”. Zaczyna odczuwać się lęk, niepokój, zmęczenie, smutek. Objawy te są związane z gwałtownym spadkiem nienaturalnie podwyższonych hormonów – dopaminy oraz serotoniny. Pogorszeniu nastroju towarzyszą często kołatanie serca, urojenia, stany lękowe czy myśli samobójcze. Taki stan może trwać nawet do kilku dni. Wiele osób, by uniknąć tych konsekwencji zażywa kolejną dawkę, co szybko tworzy błędne koło.

Jakie są skutki uboczne częstego przyjmowania kokainy?

Kokaina jest bardzo niebezpiecznym narkotykiem. Ze względu na swoje działanie oraz wyjątkowo przykre objawy odstawienne szybko i silnie uzależnia psychicznie. Nawet jedna dawka przyjęta przez kogoś w złym momencie życiowym lub po prostu osobę o słabej woli może prowadzić do nałogu. Chęć utrzymania przyjemnego stanu euforii i strach przed skutkami ubocznymi prowadzą do ciągu kokainowego. Długotrwałe przyjmowanie tej substancji wiąże się m.in. z:

·      bezsennością,

·      gwałtowną utratą wagi,

·      psychozami,

·      maniami prześladowczymi i halucynacjami,

·      depresją,

·      impotencją,

·      upośledzeniem narządów wewnętrznych (głównie serca i wątroby).

Jeśli osobę w ciągu nie powstrzyma się w porę, nałóg ten doprowadzi ją do kompletnej ruiny. Wysokie ceny narkotyku powodują, że można szybko stracić ogromne sumy pieniędzy. W przypadku ich braku niektórzy posuwają się do drastycznych lub poniżających sposobów, by zdobyć gotówkę lub dawkę narkotyku. W ten sposób można popełnić wiele błędów, które będą rzutować na całe życie. Ostatecznie stale zwiększane dawki doprowadzą w końcu do ostrego zatrucia i śmierci.

Jak wygląda detoks kokainowy?

Pierwszym krokiem do zerwania z nałogiem jest detoks kokainowy np w ośrodku Fenix. Często wiąże się z koniecznością osadzenia w specjalnym ośrodku. Pacjent otrzymuje wtedy odpowiednie środki farmakologiczne, takie jak leki i kroplówki z mikroelementami, które łagodzą symptomy abstynencyjne oraz oczyszczają organizm. Stosuje się także dodatkowe leczenie fizycznych oraz psychicznych skutków długotrwałego uzależnienia. Osoba chora po odtruciu musi również brać udział w terapii. Tylko wtedy ma szansę na całkowite pokonanie nałogu.

Uzależnienie od kokainy nie musi być wyrokiem. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się w z takim problemem, zadzwoń na całodobowy numer: 537677773. Detoks Fenix pomoże Ci uwolnić się z pułapki nałogu, byś mógł naprawić swoje życie!

undefined

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk