Każda kobieta marzy o długich, zadbanych paznokciach. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, praktycznie nie możliwe stały się wizyty w salonach kosmetycznych. Jednak drogie panie, wcale nie jest to koniec świata. Okazuje się, że paznokcie bez problemu możecie przedłużyć w domu, z pomocą np. żeli budujących, baz hybrydowych czy baz kauczukowych. Wystarczy więc odrobina techniki i wprawy, by wasze paznokcie były solidne i długie, nawet bez wizyty u kosmetyczki. Jak więc przedłużyć paznokcie w domu?

Jak przedłużyć paznokcie w domu żelem budującym?

Zanim zaczniemy opisywać jak powinien przebiegać proces przedłużania paznokci w zaciszu domowym, musimy wiedzieć, jak się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności, zadbajmy o to, by nadać paznokciom pożądany kształt. Możemy to zrobić przy pomocy zwykłego pilniczka. Następnie starannie odsuńmy skórki drewnianym patyczkiem i rozpocznijmy matowienie płytki paznokcia blokiem polerskim. Można by powiedzieć, że paznokcie są prawie gotowe, gdyż ostatnim krokiem jest oczyszczenie ich i odtłuszczenie specjalnym cleanerem. Kolejną niezwykle istotną kwestią, jest wyposażenie się w podstawowe akcesoria. Tak więc potrzebujemy:

  • lampy UV luv LED
  • odtłuszczacz
  • waciki najlepiej bezpyłowe
  • szablony do przedłużania paznokci
  • w zależności od metody- żel budujący, bazę hybrydową, bazę kauczukową

Tak wyposażone, możemy zająć się pierwszym sposobem na przedłużenie paznokci z wykorzystaniem żeli budujących. Okazuje się, że wcale nie jest to karkołomne zadanie, a wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i wprawy. Po uprzednim przygotowaniu paznokci- tak jak opisaliśmy to powyżej, możemy przykleić szablon do płytki paznokcia. Formy można docinać tak, by odpowiednio je dopasować do brzegów płytki. Muszą one stworzyć wraz z paznokciem, równą linię. Kolejnym krokiem jest nałożenie na każdą z płytki paznokcia niewielkiej kropli żelu budującego i rozprowadzenie jej przy pomocy pędzelka, na całą długość paznokcia, a także na wybraną długość formy do przedłużania. Uwaga- zakończenie na formie nie musi być idealnie zaokrąglone lub równe, odpowiedni kształt nadamy później blokiem polerskim. Paznokieć wraz z formą wkładamy do lampy UV lub LED, gdzie żel zostanie utwardzony. Zwykle żele budujące wymagają nałożenia około trzech warstw produktu- każdą z nich należy odpowiednio utwardzić. Następnie możemy odkleić formy od paznokcia, wyrównać brzegi przedłużenia i zmatowić żel. Gotowe, możemy przystąpić do ich malowania – wyjaśnia kosmetolog marki BeautyDelights.pl.

Jak przedłużyć paznokcie w domu z wykorzystaniem bazy budującej?

Baza budująca, umożliwi nam krok po kroku zbudowanie paznokcia. W pierwszej kolejności, znów przygotowujemy paznokcie i niezbędne akcesoria, jak miało to miejsce w poprzednim przypadku. Sam proces przedłużania paznokcia bazą budującą, w zasadzie nie różni się od przedłużania żelem. Nie mniej jednak, trzeba zwrócić uwagę na długość, gdyż baza hybrydowa umożliwi nam przedłużenie płytki do kilku milimetrów. Warto także postawić na elastyczną bazę do paznokci, co pozwoli uzyskać lepsze efekty. Znów do odpowiednio przygotowanego paznokcia, doklejamy szablon do przedłużenia. Następnie na cały paznokieć nakładamy bazę budującą i delikatnie przeciągamy ją na formę do przedłużenia. Paznokcie utwardzamy w lampie i nakładamy kolejną warstwę. W przypadku bazy budującej, może być to nawet 4 warstwy, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Po zakończeniu, paznokcie odtłuszczamy, a także nadajemy im odpowiedni kształt.

Jak przedłużyć paznokcie w domu przy pomocy bazy kauczukowej?

Okazuje się, że bazę kauczukową, możemy wykorzystać w ten sam sposób, co klasyczną bazę budującą. Różni się ona jedynie tym, że posiada swój kolor, dzięki czemu ominie nas malowanie paznokci. Znów więc przygotowujemy odpowiednio paznokcie, matujemy płytę i ją odtłuszczamy. Następnie mocujemy formy do przedłużania i możemy rozpocząć nakładanie bazy kauczukowej. Warstwa powinna być dość cienka i w zupełności wystarczy jedna, utwardzona w lampie UV lub LED. Jednak jeśli chcemy zwiększyć krycie, po utwardzeniu możemy nałożyć kolejną warstwę. Szlifujemy na koniec brzegi paznokci i gotowe- przedłużenie i kolor w jednym.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk