przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak przygotować mamę do pobytu w domu opieki?

Jak przygotować mamę do pobytu w domu opieki?

Pobyt w domu opieki to z pewnością powód do poważnego stresu dla osoby, która ma do niego trafić oraz dla jej najbliższych. Pobyt w nowym miejscu jest przecież zupełnie nowym doświadczeniem, a to, czego nie znamy budzi lęk. Z tego powodu przed pobytem w domu opieki warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, by go złagodzić. Jak przygotować mamę do pobytu w domu opieki? O czym warto pamiętać?

Zacznij od rozmowy

Warto zaznaczyć od tego, że najważniejsze jest przygotowanie psychologiczne. Mama przecież jest jedną z najważniejszych osób w Twoim życiu i zasługuje na szacunek niezależnie od tego, w jakim stanie aktualnie się znajduje. Z tego powodu, zanim trafi do domu opieki, musi dobrze zrozumieć sytuację. Warto zacząć od zwykłej rozmowy, podczas której możesz pokazać jej zdjęcia domu opieki oraz opowiedzieć o tym, jak wygląda dzień w nim. Współcześnie są domy, które bardziej przypominają sanatorium lub spa niż szpital. Wyjaśnij mamie także, dlaczego powinna przygotować się na pobyt w nowym miejscu oraz jak długo tam będzie. Zaznacz też, jak będzie mogła się z Tobą skontaktować oraz wyjaśnij, że nawet nie przebywając obok niej, będziesz mógł z nią rozmawiać. Możesz też wyjaśnić Twojej mamie, że współczesna technologia umożliwi Wam rozmowę twarzą w twarz, nawet jeśli będą dzieliły Was setki kilometrów. W obsłudze sprzętu z pewnością pomogą pracownicy domu opieki.

Przygotuj artykuły higieniczne

Bardzo ważne jest zadbać o artykuły higieniczne, których zwykle w domach opieki brakuje albo nawet przyjęte jest, że pacjenci przynoszą je sami. Przede wszystkim warto skupić się na produktach jednorazowych, które są czyste i łatwe w użyciu. Z pewnością przydadzą się podpaski na nietrzymanie moczu oraz podkłady chłonne do zabezpieczenia łóżka. Warto też spakować nawilżane chusteczki. Ułatwiają one zachowanie czystości nawet gdy kąpiel w danym momencie może być kłopotliwa. Jeśli mama ma uczulenie na środki nawilżające, to warto sięgnąć po chusteczki dla niemowląt, które nasączono wodą. Są one bardzo skuteczne, ale równocześnie są pozbawione zapachów oraz środków konserwujących. Mogą się one przydać do mycia przy wymianie podpaski na nietrzymanie moczu na czystą.

Pomyśl o kosmetykach

Dobrym pomysłem jest skompletowanie też odpowiedniej kosmetyczki ze szczególnym uwzględnieniem kosmetyków głęboko nawilżających. Warto zdecydować się na balsamy zawierające wysokie stężenie emolientów. Starsze osoby często borykają się ze skórą, która ma skłonności do przesuszenia oraz do pękania na jego skutek. Z pewnością potrzebna będzie też szczoteczka do zębów, pasta oraz ewentualne produkty do pielęgnacji protezy zębowej. Warto o nich pamiętać, bo brak kleju może uniemożliwić korzystanie z protezy i komfortowe życie. Koniecznie też trzeba pamiętać o kosmetykach na odparzenia, które mogą się przydać zwłaszcza osobom leżącym. Oczywiście o polecenie najlepszych produktów można poprosić także samych pracowników domu opieki. Z własnego doświadczenia będą mogli zasugerować, jakie preparaty są najlepsze.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk