przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak sobie radzić z uzależnieniem?

Choć rośnie świadomość społeczna, to nie zmniejsza się ilość osób uzależnionych od różnego rodzaju używek czy też bodźców. One też ewoluują i stale pojawiają się nowe substancje lub rozrywki, które wpływają na nasze zdrowie, sposób funkcjonowania oraz budżet. Choć zdarzają się nowe technologie i kolejne pokusy, ale jednak to alkohol jest w dalszym ciągu jednym z ważniejszych problemów, z jakimi spotykają się specjaliści od uzależnień. Warto pamiętać, że z choroby nie wychodzi się nigdy, ale warto zadbać o abstynencję.

  1. Na czym polega detoks alkoholowy?
  2. Co na kaca?

Na czym polega detoks alkoholowy?

Pierwszy etap abstynencji a tym samym leczenia to detoks alkoholowy. To bezpiecznych, choć nie do końca przyjemny proces, który pozwala pozbyć się substancji z organizmu, a z drugiej strony jest tym okresem, kiedy nie sięga się po używki. Choć wiele osób stara się przejść przez detox w domach, najczęściej jest to mało skuteczne. Najlepiej skorzystać z oferty szpitala lub profesjonalnych ośrodków, które oferują odtrucie alkoholowe. Władysławowo na swoim terenie ma placówkę i  specjalistów, którzy od lat zajmują się pomocą osobom, które chcą zerwać z nałogiem. Co istotne, kilkunastodniowy pobyt w ośrodku pod całkowitą obserwacją jest również dla pacjenta bezpieczniejsze. Sama detoksykacja jest jednym z elementów terapii alkoholowej i nie ma na celu wyleczenia z nałogu, a jedynie pomoc przy radzeniu sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami wywołanymi odstawieniem używki. To także dobry wstęp do leczenia uzależnienia oczywiście z pomocą specjalisty.

Co na kaca?

W dużym skrócie detoks to po prostu wyleczenie kaca. I o ile pewnie najprostszym sposobem byłoby w ogóle do niego nie dopuścić, to wszyscy wiemy, jak rzeczywistość wygląda. Sprawdza się na przykład kroplówka na kaca, która szybko uzupełnia wypłukane z organizmu elektrolity takie jak wapń, magnez, potas, sód, witaminy i glukozę. Sprawdzają się również inne specjalistyczne preparaty oraz naturalne źródła odżywczych składników, które można znaleźć w sokach czy owocach i warzywach. Należy również zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Tak można poradzić sobie w domu. W przypadku uzależnienia potrzebne będzie wsparcie profesjonalistów i wówczas nie mówimy już o domowym detoksie tylko korzystaniu z oferty odpowiednich ośrodków. O problemie można mówić wówczas, gdy odczuwamy głód alkoholowy i nie mamy kontroli nad jego spożywaniem. Tym samym zwiększa się tolerancja na używkę, a butelka czy kieliszek zabierają przyjemności, które do tej pory sprawiały przyjemności.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk