przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak ułatwić transfer chorego z miejsca na miejsce?

Jak ułatwić transfer chorego z miejsca na miejsce?

Osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne czy osoby chore w tak zaawansowanym stanie, że nie są w stanie same się poruszać potrzebują pomocy w przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Do tego służą różnego rodzaju ułatwienia rehabilitacyjno-techniczne takie jak: wózki inwalidzkie, platformy transportowe, windy dla osób niepełnosprawnych oraz inne sprzęty, które każdego dnia ułatwiają przemieszczanie się.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • jakie sprzęty do przemieszczania się są niezbędne do transferu seniora czy osoby chorej z miejsca na miejsce
  • gdzie kupuje się sprzęty przeznaczone do transferu chorego

Jak się okazuje, w szpitalach, domach pomocy, a także w prywatnych domach opieki czy Domach Pomocy Społecznej niezbędne są sprzęty wspomagające transfer pacjenta czy osoby starszej z miejsca na miejsce. Chodzi nie tylko o przemieszczanie się z miejsca zamieszkania do lekarza czy innego punktu urzędowego, ale także o przemieszczanie się wewnątrz budynku. Do tego służą różnego rodzaju ułatwienia techniczne dostępne obecnie na polskim rynku, które możemy bez trudu kupić w sklepach medycznych stacjonarnych oraz sklepach medycznych online.

transfer seniora

Bezpieczny transfer pacjenta – jaki sprzęt do przenoszenia pacjentów i podnoszenia chorego jest dostępny na polskim rynku?

Jeśli chodzi o transfer chorego z miejsca na miejsce wewnątrz budynku do dyspozycji mamy: przenośne schody, wózki inwalidzkie, platformy transportowe, windy dla osób niepełnosprawnych, a także różnego rodzaju udogodnienia ułatwiające codzienne funkcjonowanie – między innymi łóżka rehabilitacyjne na których osoby starsze czy osoby chore mogą spokojnie leżeć w ciągu dnia i spać w trakcie nocy, a także łóżko wanny, które umożliwiają przetransportowanie osoby chorej do takiego miejsca gdzie można je spokojnie umyć i odświeżyć. To niezbędne wyposażenie do przemieszczania pacjentów, szczególnie domów opieki, szpitali, a także punktów rehabilitacyjnych zajmujących się całodobową opieką rehabilitowanych pacjentów. Dodatkowo niezbędne są specjalne platformy pomocne przy przemieszczaniu chorego, a także schody przeciwpożarowe czy schody umożliwiające choremu przeniesienie się z miejsca na miejsce.

Jakie wózki inwalidzkie oraz inne rozwiązania przemieszczania pacjenta dostępne są dla osoby starszej i chorej w placówkach medycznych i nie tylko?

Co ciekawe osoby starsze mogą korzystać nie tylko z wózków inwalidzkich tradycyjnych, którymi mogą posłużyć się sami, ale także wózkami inwalidzkimi na napęd elektryczny, a także balkonikami oraz innymi ciekawymi rozwiązaniami, które pomogą im w samodzielnym przemieszczaniu się mimo chorobowych trudności. Dodatkowo osoby starsze mogą wspomóc się przenośnymi krzesłami kąpielowymi, które pomagają im w samodzielnym (lub z pomocą) wykonywaniu czynności higienicznych. Dodatkowo osoby chore i starsze mają do dyspozycji specjalne platformy pomagające w transporcie. W przypadku schodów, które trzeba pokonać z góry na dół, a także windy dla osób niepełnosprawnych lub specjalne podnośniki dla wózków inwalidzkich, które pomagają w sprawnym przemieszczaniu się. Sprzętu rehabilitacyjnego oraz sprzętu niezbędnego do transferu pacjenta jest w sklepach bardzo wiele i są to bardzo ciekawe rozwiązania, które pozwalają na ułatwienie życia osobom starszym i chorym. Z tego typu udogodnień mogą korzystać także w warunkach domowych osoby niepełnosprawne. Mowa tutaj o specjalnych łóżkach rehabilitacyjnych czy krzesłach kąpielowych, a także wózkach inwalidzkich z napędem elektrycznym. Wybór sprzętu rehabilitacyjnego i sprzętu do transferu pacjenta, osób niepełnosprawnych jest duży i możemy dostosować go zarówno do osób mieszkających samodzielnie jak i do osób wymagających stałej opieki, na przykład w ramach DPS.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk