przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak wybrać stopery do uszu?

Stopery do uszu już niejednej osobie umożliwiły spokojny sen w trudnych warunkach, na przykład w podróży czy w hotelu. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze – w każdym przypadku sprowadzając się do ułatwienia codziennego funkcjonowania. Być może chcesz skupić się w czasie pracy i odciąć od odgłosów z zewnątrz? Masz dość głośnego sąsiada? A może zatyczki do uszu przeznaczone mają być do ochrony słuchu? Sprawdź, jak wybrać najlepsze zatyczki do uszu i na co zwrócić uwagę.

1. Jak działają stopery do uszu?

2. Rodzaje zatyczek

3. Różne materiały. Jakie stopery wybrać?

Kiedy kupujesz zatyczki, z pewnością zależy ci, aby były to nie tylko skuteczne stopery do uszu, ale również w pełni bezpieczne dla zdrowia. Zawsze należy stosować je zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. 

Jak działają stopery do uszu?

Czym są stopery do uszu? To rodzaj specjalnych wkładek, wykonanych z różnych materiałów, przystosowanych do blokowania kanału słuchowego.

Poszczególne zatyczki mają za zadanie powstrzymać głośne dźwięki, umożliwiając komfortowy wypoczynek lub chroniąc narząd słuchu przed szkodliwym hałasem, na przykład w hali produkcyjnej. Z założeniem stoperów nie wiąże się żadne ryzyko. Nie zakłócają one również snu. W niektórych przypadkach wspierają funkcjonowanie narządu słuchowego w zakresie prawidłowej cyrkulacji, są więc również polecane z laryngologicznego punktu widzenia.

Ciekawy przykład stanowią również zatyczki do pływania, które chronią przed wdostawaniem się wody i wilgoci do kanału słuchowego, oraz zatyczki samolotowe, ograniczające charakterystyczne zatykanie się uszu.

Rodzaje zatyczek

W sprzedaży znajdziesz kilka rodzajów zatyczek. Podstawowy podział wyróżnia tłumiki hałasu jednorazowe oraz wielokrotnego użytku.

Stopery jednorazowe najczęściej są wybierane w kontekście incydentalnego narażenia na hałas, na przykład podczas wyjazdów. Są niedrogie i skuteczne – przeważnie współczynnik tłumienia znajduje się na poziomie ok. 35 – 40 decybeli. Takie stopery do uszu przeważnie są wykonywane z pianki poliuretanowej lub wosku. Stopery wielorazowe natomiast to najczęściej stopery woskowe.

Co ważne, stopery gumowe czy silikonowe wykorzystywane w pracy, na przykład w halach produkcyjnych, muszą spełniać konkretne parametry.

Z czego są wykonane przeznaczone do uszu zatyczki?

Jak wskazaliśmy już wyżej, stopery do uszu dostępne na rynku powstają z różnych materiałów.

Do najpopularniejszych zaliczają się stopery silikonowe – skuteczne nawet w dużym hałasie, które można stosować wielokrotnie, gdyż łatwo utrzymać je w czystości, a także zatyczki piankowe, dobrze dopasowujące się do uszu i ekonomiczne.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
0
Twój Koszyk