przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak wybrać szpital do porodu?

Jak wybrać szpital do porodu?

Poród to bardzo ważne wydarzenie w życiu kobiety. Tym bardziej więc szpital, w którym zdecyduje ona rodzić, powinien pomóc jej w przejściu przez to ważne wydarzenie. Czym kierować się przy wyborze placówki, aby czuć się pewnie, komfortowo i bezpiecznie?

Kiedy wybrać szpital do porodu?

Poród w szpitalu to najczęściej wybierane przez kobiety rozwiązanie, choć oczywiście możliwy jest m.in. poród w domu. O wyborze szpitala warto pomyśleć dość wcześnie. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, dobrze jest wybrać na lekarza prowadzącego ciążę osobę, która pracuje również w miejscu, gdzie kobieta chce rodzić. Jest to najwygodniejsze rozwiązania, ponieważ lekarz ma od razu dostęp do dokumentacji medycznej ciąży, a podczas porodu rodząca może liczyć na obecność specjalisty, którego zna. Warto zresztą zapytać w szpitalu, kto odbiera porody i czy robią to lekarze prowadzący ciążę, ponieważ nie zawsze tak jest. Zawsze warto zapytać kobiety, które już rodziły, o doświadczenia z konkretnych placówek. Niezależnie, czy będzie to szpital publiczny czy prywatny, dobrze wcześniej poznać opinie pacjentek na jego temat.

Co wziąć pod uwagę?

Ważnym kryterium wyboru jest odległość dzieląca szpital od miejsca zamieszkania. Jeśli znajduje się on blisko, stres związany z dojazdem do niego znacznie się zmniejsza. Może to mieć znaczenie zarówno przy dynamicznej akcji porodowej, jak i w razie ewentualnych komplikacji. Dobrze, aby szpital miał własny kurs szkoły rodzenia. Dzięki temu ciężarne mogą zapoznać się z personelem szpitala, co pomaga oswoić stres związany z porodem. Od razu warto również poznać metody uśmierzania bólu stosowane w danej placówce. Nie wszędzie są one takie same. Trzeba mieć to na uwadze, niezależnie od dotychczas odczuwanego progu bólu. Rzeczywistość porodu z reguły zaskakuje kobiety i dobrze, aby wiedziały one, o jaką formę pomocy mogą prosić. Czy jest to masaż, gaz rozweselający, kąpiel, czy może inne metody? Dodatkowa pomoc w uśmierzaniu bólu może być płatna lub dostępna nieodpłatnie. Podobnie sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o znieczulenie. O jego metody także należy wcześniej zapytać. Personel szpitala powinien przybliżyć kobiecie sposoby wywoływania porodu oraz praktyki stosowane w przypadku nacinania krocza. Można zapytać również o to, jak często w danej placówce się je wykonuje, jak wiele jest cesarskich cięć, ile porodów odbywa się naturalnie. To będą oczywiście jedynie ogólne dane, ponieważ przebiegu żadnego porodu nie da się do końca przewidzieć, natomiast kobieta dzięki tym wszystkim danym może być lepiej przygotowana na poród. Warto poznać wszystkie możliwe szczegóły, aby oszczędzić sobie stresu i niespodzianek już w trakcie akcji porodowej.

Nie tylko poród

Wybierając szpital do porodu, warto zwrócić uwagę na opiekę poporodową. To bardzo ważny element, ma szczególne znaczenie dla samej kobiety, która w pierwszych dniach po porodzie potrzebuje szczególnej opieki i pomocy. Warto poznać standard sal szpitalnych, dowiedzieć się, czy w placówce pracuje położna laktacyjna, czy można liczyć na pomoc położnej przy pierwszych próbach karmienia piersią i opieki nad noworodkiem.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk