przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jak wyleczyć lumbago?

Jak wyleczyć lumbago?

Współczesny człowiek bardzo często cierpi na rozmaite dolegliwości kręgosłupa. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy zwykle jest nieodpowiedni tryb życia. Może to być nadmiar czasu spędzonego w jednej pozycji, zbyt mała aktywność ruchowa czy też fatalna dieta, otyłość i nadwaga oraz dziesiątki innych czynników, jak chociażby nie wyleczone w pełni urazy kręgosłupa. Jednym z ostrzejszych bólów, z jakim możemy się spotkać jest lumbago.

Lumbago objawia się występowaniem silnego bólu w okolicy lędźwiowej pleców. Ból ten jest charakterystyczny i łatwy do rozpoznania z powodu promieniowania w kierunku ud oraz pośladków. Dochodzi również do całkowitego lub częściowego zablokowania funkcji ruchowych naszego organizmu. Lumbago potocznie jest również nazywane postrzałem i pod tą nazwą również funkcjonuje w obiegowych opisach. Przyczyną blokady ruchowej jest przykurcz mięśni, który pojawia się w momencie wystąpienia lumbago. Do dolegliwości często dochodzi w momencie gwałtownego ruchu kręgosłupa. Dochodzi często do przesunięcia dysków międzykręgowych. Lumbago często jest również wynikiem choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jak leczyć i radzić sobie, gdy wystąpią silne objawy?

Leczenie lumbago przede wszystkim sprowadza się do odciążenia kręgosłupa w trackie wystąpienia tego stanu. Zalecony jest odpoczynek. Stosuje się również środki farmakologiczne, których zadaniem jest przed wszystkim zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz ewentualnie powstałych stanów zapalnych. W przypadku stanów przelękłych, gdy ból występuje z dużą regularnością, stosuje się również fizjoterapię. https://www.angelini.pl/wps/wcm/connect/pl/home/obszary-terapeutyczne/leczenie-bolu/mozliwe-leczenie/lumbago%20-%20co-%20dzieje-%20sie-%20z-plecami to miejsce, w którym uzyskasz wiele wiedzy na temat tego schorzenia oraz dowiesz się, w jaki sposób postępować. To firma, która zajmuje się wieloma dziedzinami z obszaru farmacji i medycyny i w szczególności sporą uwagę poświęca leczeniu bólów oraz stanów zapalnych.

Zapobieganie występowania lumbago

Do działań profilaktycznych należy przede wszystkim utrzymywanie właściwej postawy ciała, nie przeciążanie kręgosłupa, uprawianie aktywności ruchowej dostosowanej do swoich możliwości oraz zdrowy styl życia, zwłaszcza z uwzględnieniem poprawnych ćwiczeń fizycznych, które wzmacniają newralgiczne partie ciała. Szczególną uwagę warto zwrócić na dobrze przystosowane stanowisko pracy, gdy nasza praca jest siedząca, a także na stosowanie częstych przerw. To przede wszystkim od naszej aktywności ruchowej zależeć będzie to, czy będziemy musieli mierzyć się z częstymi napadami tej dolegliwości.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk