przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Jak wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzn?

Jak wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzn?

Mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy, najczęściej utożsamiane są z kobietami. To panie poświęcają uwagę na ich ćwiczenie i starają się je utrzymać w dobrej kondycji. Jednak panowie również powinni o swoje mięśnie Kegla odpowiednio zadbać. Wbrew pozorom, to właśnie one mogą być jedną z przyczyn nietrzymania moczu, a także wpłynąć na obniżenie sprawności seksualnej. Jak więc można wzmocnić mięśnie kegla u mężczyzn?

Gdzie znajdują się mięśnie Kegla u panów?

Choć budowa anatomiczna męskich narządów rozrodczych jest znacznie odmienna, niż w przypadku kobiecych, to jednak mięśnie Kegla są wspólnym mianownikiem dla obu płci. Mięśnie kegla u mężczyzny to nic innego, jak tylko mięśnie dna miednicy. Znajdują się one dokładnie pomiędzy nasadą penisa, a odbytem. Ich kondycja odpowiada za trzymanie lub nietrzymanie moczu, a poniekąd także i za męską sprawność seksualną. Jeśli panowie chcą dokładnie zlokalizować mięśnie Kegla, wówczas wystarczy, na na chwilę wstrzymają strumień moczu. W tym momencie, poczują napięcie, za które odpowiedzialne są właśnie mięśnie dna miednicy.

Jak skutecznie wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzn?

Mięśnie Kegla posiada każdy mężczyzna. Jak już zostało to wspomniane, spełniają one wiele, istotnych funkcji. Jednocześnie wraz z upływającym czasem, ich kondycja ulega znacznej zmianie. Mięśnie Kegla stają się zwiotczałe i nie są w stanie utrzymywać moczu czy wytrysku. Warto więc poznać ćwiczenia na mięśnie Kegla u mężczyzn, które pomogą im przywrócić odpowiednie napięcie oraz sprężystość.

1. Rytmiczne zaciskanie i rozluźnianie mięśni Kegla

Nie da się ukryć, że jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na mięsnie Kegla jest ich rytmiczne zaciskanie i rozluźnianie. Trening ten wykonują panie po porodzie lub borykające się z problemem nietrzymania moczu. Panowie również powinni się tymi ćwiczeniami zainteresować. Cały trening skupia się na zaciśnięciu mięśni Kegla ( tak, jakby panowie chcieli zatrzymać mocz), utrzymanie ich napięcia przez kilka sekund, a następnie rozluźnienie. Te ćwiczenia na mięśnie Kegla u mężczyzn mogą być wykonywane w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Są one dyskretne, a jednocześnie mogą przynieść spektakularne rezultaty. Jeśli panowie już korzystają z wyrobów chłonnych i mają problem z utrzymaniem moczu, to po tygodniu regularnych ćwiczeń, dolegliwość tak powinna się znacznie zmniejszyć.

2. Ćwiczenie jogi

Joga jest sposobem na relaks i zwiększenie elastyczności mięśni i stawów. Okazuje się jednak, że może ona także wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzny. Joga jest powolnym treningiem, który nie wymaga zbytniej energii. Warto skorzystać z dostępnych w sieci poradników, które pomogą panom wykonać pełny trening jogi w zaciszu domowym.

Utrzymanie moczu, czy dłuższego stosunku seksualnego to procesy, za które odpowiadają mięśnie KeglaMężczyzna dbając o nie w sposób regularny wspiera swoją kondycję, a także poprawia swoją sprawność seksualną.

Jakie są efekty ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn?

Mięśnie Kegla u mężczyzn wiotczeją wraz z wiekiem. Jest to proces całkowicie naturalny, któremu można jednak skutecznie zapobiegać. Regularne ćwiczenia i wzmacnianie mięśni dna miednicy może przynieść zadowalające efekty w dość krótkim czasie. Panowie będą w stanie:

  • o wiele lepiej kontrolować oddawanie moczu;
  • kontrolować erekcję;
  • zapanować nad problemem przedwczesnego wytrysku.

Poprawi się ich nie tylko kondycja, ale także i sprawność seksualna, która jest ważnym aspektem życia mężczyzn w każdym wieku. Warto więc mieć ten aspekt na uwadze, a także rozpocząć regularne treningi!

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk