Od niedawna możemy korzystać z usług fryzjerów, ale nie jest to równoznaczne, z tym że wróciła normalność. Zagrożenie było, jest i na pewno jeszcze przez jakiś czas będzie.

Co za tym idzie, niektóre osoby mogą mieć pewne obawy. Co robić, kiedy pojawiają się jakieś obawy? Jak zadbać o włosy w trakcie pandemii?

O włosy możesz zadbać w domu

Przede wszystkim należy podkreślić, że o włosy można zadbać w domu. Niemniej jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że sprawa nie jest prosta (a w każdym razie nie tak prosta, jak niektórym osobom może się wydawać).
Dobrym przykładem jest mycie włosów – czy mycie włosów jest szczególnie skomplikowaną czynnością? Mówienie, że mycie włosów nie jest trudne to nic odkrywczego. Oczywiście nie jest to jednak równoznaczne,  z tym że wszyscy prawidłowo obchodzą się z włosami.
Najkrócej mówiąc, włosy należy myć wtedy, kiedy jest taka konieczność. Na tym polega cała trudność.

Skoro jesteśmy przy myciu głowy, to jeszcze zatrzymajmy się przy wyborze właściwego szamponu – właściwego, czyli jakiego? Odpowiadając, używa się szamponu dobranego do skóry głowy.
Prawidłowo wybrany szampon to trzy w jednym – oczyszczenie skóry, zmycie resztek środków do stylizacji i pozbycie się problemu (jeśli jakiś jest).

Czas zastanowić się nad tym, która odżywka jest najlepszym wyborem.
Przechodząc od razu do tego, co najważniejsze, trzeba brać pod uwagę rodzaj i stan włosów. Jeżeli dokonasz prawidłowego wyboru, nie musisz się martwić o stan, nawilżenie, regenerację i domknięcie rozchylonych łusek.
Reasumując, właściwie dobrana odżywka sprawia, że włosy będą pięknie odbijać światło.

Ponadto trzeba też uwzględnić negatywny wpływ ciepła (włosy mogą się przegrzać) i podcinanie końcówek w przypadku rozdwojonych końców. Rozdwojone końcówki strasznie szpecą fryzurę.
Troskę w zimowe miesiące pomińmy, to nie jest temat, który w najbliższym czasie będzie mieć znaczenie.

Pamiętaj też o tym, że cały czas mowa o uniwersalnym podejściu, które nie zawsze się sprawdza.

Odpowiednie produkty, czyli jakie?

Na koniec skupmy się na tym, co najważniejsze – gdzie możesz kupić interesujące produkty? Można też zadać sobie pytanie, co rozumie się przez odpowiednie produkty?
Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci zadbać o włosy, zajrzyj na otowlosy.pl i twojewlosy.pl. Są to sklepy fryzjerskie, obok których trudno przejść obojętnie – w obu przypadkach można mówić o odzwierciedlaniu pojawiających się oczekiwań.

Do szczegółów trudno się odnieść, wszak są różne potrzeby.
Warto tylko podkreślić, że wszyscy klienci mogą być pewni profesjonalnego doradztwa.

Kategorie: Medycyna

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk