przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jaka powinna być odzież medyczna?

Ubrania dla osób związanych z branżą medyczną to specyficzna kategoria odzieżowa. Niewątpliwie fartuchy, bluzy czy spodnie medyczne powinny spełniać pewne wymogi. O czym konkretnie mowa? Jak znaleźć dobrą odzież medyczną?

Odzież medyczna i jej elementy

Warto zacząć od tego, że odzież medyczna to bardzo szeroka kategoria. Zarówno odzież medyczna damska, jak i męska to liczne elementy garderoby. Do najpopularniejszych ubrań dla medyków należą:

  • fartuchy medyczne,
  • bluzy medyczne,
  • mundurki medyczne,
  • sukienki medyczne,
  • stroje medyczne(komplety).

Wszystkie powyższe części garderoby są dostępne w wielu wersjach. Różnią się pod licznymi względami, w tym między innymi kolorem, co wbrew pozorom nie jest bez znaczenia. Niewątpliwie odzież medyczna powinna być estetyczna, aby jej użytkownik czuł się komfortowo podczas wykonywania czynności służbowych. Nie bez znaczenia jest też kwestia postrzegania go przez pacjentów. Dostępne są zarówno ubrania w standardowych kolorach, jak i bluzy medyczne kolorowe, występujące w bardzo różnych barwach. Ponadto zróżnicowanie dotyczy również kroju odzieży medycznej oraz funkcjonalności ubrań, czyli na przykład licznych kieszeni. Zdecydowanie jest z czego wybierać.

Odzież medyczna i jej najważniejsze cechy

Przechodząc do meritum niniejszego artykułu, wskażemy najważniejsze cechy dobrej odzieży medycznej. Zarówno fartuch laboratoryjny damski, jak i model męski, a także sukienki medyczne, bluzy czy dowolne inne elementy garderoby medyków powinny być:

  • praktyczne,
  • wygodne,
  • estetyczne.

Praktyczne spodnie medyczne, czyli funkcjonalne elementy garderoby

Należy pamiętać, że fartuch laboratoryjny czy bluza medyczna to strój pracowniczy. Dlatego też powinien być dostosowany do wykonywanych na co dzień czynności zawodowych. Praktyczna odzież medyczna to taka, która nie krępuje ruchów. Sukienka medyczna czy fartuch mogą być po prostu luźne. Natomiast bluzy medyczne to często te elementy stroju, które nie krępują ruchów dzięki swojej elastyczności.

Kolejna kwestia to odpowiednia liczba kieszeni w elementach garderoby. Zarówno spodnie medyczne, jak i bluzy czy fartuchy powinny posiadać liczne, szerokie i głębokie kieszenie. Są one niezbędne dla komfortowego noszenia przy sobie przedmiotów prywatnych, takich jak telefon czy portfel, ale też przedmiotów wykorzystywanych do pracy. Pod tym jak i pod innymi względami fartuch medyczny damski, czy dowolne inne elementy odzieży medycznej powinny być dostosowane do specyfiki konkretnego zawodu.

Sukienka medyczna czy bluza – znajdź swój komfort

Każdy ma nieco inne preferencje i przyzwyczajenia. Innymi słowy, odzież medyczna damska i męska powinna być zawsze dostosowana do konkretnej osoby. Jednemu najbardziej będą odpowiadały bluzy medyczne bawełniane, a drugiemu fartuchy. Niektóre przedstawicielki zawodów medycznych z chęcią noszą sukienki medyczne, podczas gdy dla innych stroje te są nie do zniesienia i wybierają na przykład mundurki medyczne.

Kolorowe bluzy medyczne to dobry wybór

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku odzieży medycznej estetyka jest bardzo ważna. Przede wszystkim istotne jest, aby spodnie medyczne, bluzy czy fartuchy były wykonane z jakościowego materiału. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na estetykę ubrań maja tkaniny, z których są one wykonane. Ponadto, choćby dla ożywienia często smutnej przestrzeni szpitalnej, można zdecydować się na bluzy medyczne kolorowe. Dzisiaj odzież medyczna jest dostępna również w takich kolorach, jak błękit czy nawet róż. Naszym zdaniem warto wybierać takie rozwiązania. Jednak nie każdy sklep z odzieżą medyczną w Warszawie posiada je w swoim asortymencie. Kolorowe spodnie medyczne i wiele więcej oferuje jednak colormed.pl. Oferta odzieży medycznej w tym sklepie jest kompletna.

Jakościowa odzież medyczna

Zastanawiając się, jaka odzież medyczna będzie odpowiednia, poza wymienionymi powyżej kwestiami, trzeba też zadbać o jej jakość. Zresztą nieco już o tym wcześniej wspomnieliśmy. Polecamy zatem korzystać z usług zaufanych sklepów, które oferują odzież medyczną od najlepszych producentów. Zapewniamy, że dobra odzież medyczna jest jak najbardziej dostępna. Co więcej, wcale nie musi być droga.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk