przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Podczas kiedy szczoteczki soniczne zyskują coraz większe rzesze zwolenników niejeden rodzic lub opiekun dziecka zadaje sobie pytanie: czy jest to sprzęt przeznaczony również dla najmłodszych? Oczywiście! Wysokiej klasy szczoteczki soniczne, naturalnie w wersji dedykowanej dzieciom, pozwalają korzystać z tego prawdziwego dobrodziejstwa naszych czasów już dzieciom w wieku 0-36 miesięcy!

Czym różni się szczoteczka soniczna dla dzieci od tej dla dorosłych?

Naturalnie rodzice noworodków często wstrzymają się nieco ze stosowaniem szczoteczki do zębów, których przecież takie dziecko najczęściej nie ma. Jednak dla wszystkich wyjątkowych maluchów oraz tych, które ząbkować zaczynają w wieku kilku miesięcy i większych – szczoteczki soniczne mogą być najlepsze i bezpieczne. Szczoteczka soniczna w swojej klasycznej wersji, dla osób dorosłych, generuje znacznie więcej drgań na minutę. Dzieciom, zwłaszcza tym malutkim, wystarcza około 16 000 drgań na minutę aby zarówno ząbki były idealnie czyste, jak i dziąsła – zdrowe i nienaruszone. Taka szczoteczka posiada oczywiście również zupełnie inne gabaryty a także – rodzaj włosia. Bardzo delikatna szczoteczka, przeznaczona dla dzieci poniżej 3 roku życia wyposażona w dwie końcówki: na pierwsze oraz na drugie półtora roku życia dziecka, powinna wystarczyć do użytkowania jej w tym okresie. Jest to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych, dlatego kiedy podzielimy to przez kolejne miesiące, w których obowiązkowo wymieniać trzeba mięciutkie szczoteczki manualne, wcale nie okazuje się ona dużo droższa. Korzyści ze stosowania przez dziecko szczoteczki sonicznej jest jednak więcej, niż tylko te natury ekonomicznej. Na bieżąco porządnie wyczyszczone są zęby i dziąsła a wizyty u dentysty ograniczające się jedynie do rutynowych przeglądów nie są aż takim koszmarem, jak te wymagające znienawidzonego borowania. Szczoteczki soniczne, pozwalające pozbyć się zarówno osadów, innych zanieczyszczeń, jak i groźnej płytki nazębnej tworzącej później problematyczny kamień, pomagają zachować wyjątkowo zdrowe uzębienie. Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci jest chętnie wybierana przez rodziców?

Pingwinek

Tak pieszczotliwie można nazwać szczoteczkę SEYSSO BABY PENGUIN, dostosowaną do potrzeb dzieci już od urodzenia. Jak każda szczoteczka dla dzieci i inne dziecięce gadżety posiada ona jaskrawy, wesoły kolor oraz kształt imitujący pingwina. Dzięki podświetleniu końcówki myjącej można cały czas kontrolować proces mycia ząbków i o wiele łatwiej wyczyścić zęby dziecku, które jeszcze nie potrafi zrobić tego samo. Ponadto, jak każda szanująca się szczoteczka soniczna najnowszej generacji – Pingwinek wyposażony jest w specjalny timer, odliczający optymalny czas od początku do końca mycia za pomocą sonicznej szczoteczki. Oprócz szczoteczek oraz preparatów stricte do zachowania higieny jamy ustnej nie zapominajmy o praktycznych gryzaczkach, bardzo potrzebnych podczas ząbkowania. Chociaż Pingwinek również masuje dziąsła podczas mycia, to jednak dziecko chętnie samo posłuży się w innym czasie przynoszącym ulgę gryzakiem. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk