przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Ciśnienie krwi jest jednym z elementów, które sugerują w jakim stanie jest zdrowie danej jednostki. Mierzenie sobie ciśnienia tętniczego krwi w domu wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu jakim jest ciśnieniomierz. Na rynku można znaleźć jednak wiele różnych modeli ciśnieniomierzy – niektóre z nich są manualne inne w pełni elektroniczne. Jak zatem wybrać produkt, który cię zadowoli i pozwoli w łatwy sposób wykonywać samodzielne pomiary w domu? Czym kierować się przy wyborze? I gdzie można znaleźć najlepsze ciśnieniomierze elektroniczne?

1. Ciśnieniomierz – dlaczego warto mieć sprzęt do mierzenia ciśnienia?

2. Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierze elektroniczne?

3. Gdzie można znaleźć ciśnieniomierze naramienne?

Ciśnieniomierz – dlaczego warto mieć sprzęt do mierzenia ciśnienia?

Ciśnieniomierze można znaleźć w gabinetach zabiegowych, u lekarza pierwszego kontaktu. Często można również znaleźć taki sprzęt u dietetyka czy u innych osób zajmujących się zdrowiem. Dlaczego zatem warto mieć dokładne ciśnieniomierze także w swoim domu? Odpowiedź jest prosta, aby być w stanie kontrolować swoje pomiary w warunkach domowych. Aby móc sprawdzić, jak zmienia się ciśnienie naszej krwi w zależności od tego, czy uprawialiśmy gimnastykę, byliśmy w stanie spoczynku czy napiliśmy się filiżanki kawy. I by móc przedsięwziąć odpowiednie kroki, gdyby zaczynało dziać się coś złego. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierze elektroniczne?

Jaki ciśnieniomierz naramienny lub na nadgarstek warto wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując ten sprzęt medyczny? Przede wszystkim ważne jest to, aby był on komfortowy w użytkowaniu. Jeżeli preferujesz ciśnieniomierz nadgarstkowy i wiesz, że będziesz chętniej go używał, to warto właśnie na taki sprzęt się zdecydować. Kolejną kwestią jest to, aby wybrać jak najdokładniejszy sprzęt – aby błąd pomiaru był jak najmniejszy. Dobrze aby ciśnieniomierz posiadał również pamięć pomiarów, abyś mógł wrócić do tego, jakie wcześniej osiągałeś wyniki. Dobrze, aby sprzęt miał także możliwość wykrywania arytmii i aby jego rozmiar był uniwersalny. 

Gdzie można znaleźć ciśnieniomierze naramienne?

Dobrej jakości ciśnieniomierze można znaleźć w sklepach medycznych. Jeżeli w twoim miejscu zamieszkania takich sklepów nie ma, to swój sprzęt możesz zamówić ze sprawdzonego sklepu internetowego. Na stronie https://sklep.medreha.pl/cisnieniomierze znajdziesz produkty, które dają dokładne pomiary ciśnienia twojej krwi. Będziesz więc zawsze trzymał swoją rękę na pulsie. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk