przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jaki dobry gabinet dietetyczny wybrać w Poznaniu?

Jaki dobry gabinet dietetyczny wybrać w Poznaniu?

Myślisz o redukcji masy ciała lub po prostu chcesz zmienić diametralnie swoje nawyki żywieniowe. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się, jak powinien wyglądać dobry gabinet dietetyczny, ile kosztuje fachowa porada oraz z jakich elementów może składać się konsultacja i kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka.

Ile kosztuje konsultacja dietetyczna?

Poradnia dietetyczna nie musi być wcale tak wielkim wydatkiem, jak Ci się wydaje. W większości miejsc w zależności od preferencji pacjenta można znaleźć różnego rodzaju usługi np.

 • Konsultacja dietetyczna
 • Wizyta kontrolna 
 • Konsultacja i dieta online 
 • Analiza składu ciała
 • Analiza stanu odżywienia 
 • Dieta dla dzieci 
 • Dieta dla kobiet w ciąży 
 • Dieta dla sportowców 
 • Dietoterapia 
 • Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta)
 • Poradnictwo dietetyczne, indywidualny jadłospis
 • Poradnictwo żywieniowe

W przypadku konsultacji dietetycznej koszt takiej wizyty to zwykle od 150 – 200 złotych w zależności od miejsca i przyjmującego specjalisty. Droższy może się okazać dietetyk kliniczny.

Jak przebiegają konsultacje dietetyczne?

Pierwsza wizyta jest najczęściej najdłuższa, ponieważ dietetyk musi wykonać dokładny wywiad, aby poznać plany i oczekiwania pacjenta. Padają również pytania na temat prowadzonej aktywności fizycznej. Analizowany jest dokładnie tryb życia pacjenta, jego nawyki żywieniowe. Wykonywane są również mini badania, warto przygotować się przed analizą składu ciała i wszelkich pomiarów i założyć cienkie ubranie. Jeżeli posiadasz wyniki badań również warto przekazać je do dietetyka. W trakcie badania używane jest przez dietetyka specjalne urządzenie, które pozwala określić procentową ilość masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, a także wody w ciele pacjenta. To pierwszy krok do wymarzonej sylwetki i brak efektu jojo.

 Dla bardziej wymagających zdrowotnie pacjentów świetnie sprawdzi się tzw. dietetyka kliniczna. Po badaniu dietetyk przygotowuje jadłospis dla pacjenta, który często jest dostosowany do jego stylu życia np. zawiera częstsze posiłki. 

W trakcie kolejnych wizyt dietetyk ocenia postępy i pacjent ma możliwość feedbacku, jak czuje się na danej diecie. Na wizytę warto przygotować sobie wszystkie uwagi a propos jadłospisu, aby w razie czego go skonsultować i skorygować z dietetykiem. 

Jaki dobry dietetyk poznań wybrać?

W gabinecie dietetycznym lekarz dopasuje dietę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Aby wybrać dobry dietetyk poznań warto poczytać fora internetowe lub specjalistyczne strony, na których wypowiadają się pacjenci.  

Z dobrym dietetykiem łatwiej będzie zrzucić zbędne kilogramy, ale niezwykle ważna jest zmiana diety, często sposobu myślenia o jedzeniu i stylu życia.

Czy myślicie, że dieta od dietetyka jest bardziej skuteczna?

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk