Kupując materac dla alergików powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do jego produkcji oraz właściwości fizyczne, ułatwiające utrzymanie podłoża w czystości. Jak odnaleźć się w ofercie producentów materacy i wybrać ten, który najlepiej przysłuży się naszemu zdrowiu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla alergika?

Najistotniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego rozwiązania jest w tym wypadku pokrowiec wykonany z hypoalergicznych materiałów, który będziemy mogli czyścić w temperaturze 60°C . Dzięki temu pozbędziemy się z powierzchni materaca wszystkich alergenów, roztoczy oraz innych uczulających czynników. Jako że pranie materaca w przypadku osób nadwrażliwych na powyższe czynniki jest szczególnie istotne, warto jeszcze przed zakupem właściwego rozwiązania upewnić się, że z łatwością zadbamy o jego czystość. Firma Hilding Anders jest jednym z najbardziej renomowanych na świecie producentów materacy, zapewniających zastosowanie w swoich produktach rozwiązań przyjaznych nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Standard ten dotyczy także higieny snu oraz związanych z nią właściwości hypoalergicznych materacy.

Regularne czyszczenie pokrowca materaca bazowego może nam przysporzyć wielu problemów. Powierzchnia takiego materiału często bywa bardzo duża, a zakup zapasowego pokrowca wiąże się ze sporym wydatkiem, o ile w ogóle jest możliwy. Tymczasem piorąc pokrowiec materaca co kilka tygodni warto zapewnić sobie jego dodatkowy egzemplarz, z którego będziemy mogli korzystać każdorazowo w trakcie czyszczenia. Dodatkowo, pokrowce materacy bazowych często bywają mocowane w sposób utrudniający ich zdejmowanie i czyszczenie, co dla alergika jest znacznym utrudnieniem w konserwacji podłoża do snu.

Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy. Nie tylko z łatwością zdejmiemy i wyczyścimy jego pokrowiec w odpowiedniej temperaturze, ale także będziemy mogli bez żadnych przeszkód korzystać z obu stron materaca, eliminując konieczność nader częstego prania pokrowca. Dodatkowo zapewnimy znacznie większą żywotność naszemu materacowi bazowemu, całkowicie eliminując kontakt naszego ciała z jego powierzchnią. To rozwiązanie pozwala nam w łatwy i niedrogi sposób utrzymać najwyższą higienę snu. Wymieniając co kilka lat jedynie materac nawierzchniowy eliminujemy koszty związane z zakupem nowego podłoża bazowego, nie rezygnując przy tym z wysokiego standardu wypoczynku.

Jaki materac dla alergików wybrać?
Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

Wybór właściwego materaca nawierzchniowego

Choć materac nawierzchniowy jest bardzo przydatnym dodatkiem do każdego podłoża do snu, osoby nadwrażliwe na roztocza i alergeny powinny obowiązkowo wyposażyć swoje łóżko w jedno z tego typu rozwiązań. Oprócz właściwości izolujących ciało śpiącej osoby od powierzchni bazowego materaca, warstwa nawierzchniowa ma wiele innych zalet, optymalizujących komfort snu.

Największą z nich jest możliwość modyfikacji twardości materaca bazowego. Kupując odpowiednie podłoże nawierzchniowe możemy w prosty sposób dostosować właściwości materaca ściśle do naszych potrzeb i preferencji, przemieniając w komfortowe podłoże do snu nawet tapczan, kanapę czy wersalkę. Materac Hilding Bass okaże się doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto preferuje twardszą i wyraźnie odczuwalną powierzchnię do spania. Stosując go nawet na materac bazowy o niskiej twardości uzyskamy w prosty sposób powierzchnię, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk