Kupując materac dla alergików powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do jego produkcji oraz właściwości fizyczne, ułatwiające utrzymanie podłoża w czystości. Jak odnaleźć się w ofercie producentów materacy i wybrać ten, który najlepiej przysłuży się naszemu zdrowiu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla alergika?

Najistotniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego rozwiązania jest w tym wypadku pokrowiec wykonany z hypoalergicznych materiałów, który będziemy mogli czyścić w temperaturze 60°C . Dzięki temu pozbędziemy się z powierzchni materaca wszystkich alergenów, roztoczy oraz innych uczulających czynników. Jako że pranie materaca w przypadku osób nadwrażliwych na powyższe czynniki jest szczególnie istotne, warto jeszcze przed zakupem właściwego rozwiązania upewnić się, że z łatwością zadbamy o jego czystość. Firma Hilding Anders jest jednym z najbardziej renomowanych na świecie producentów materacy, zapewniających zastosowanie w swoich produktach rozwiązań przyjaznych nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Standard ten dotyczy także higieny snu oraz związanych z nią właściwości hypoalergicznych materacy.

Regularne czyszczenie pokrowca materaca bazowego może nam przysporzyć wielu problemów. Powierzchnia takiego materiału często bywa bardzo duża, a zakup zapasowego pokrowca wiąże się ze sporym wydatkiem, o ile w ogóle jest możliwy. Tymczasem piorąc pokrowiec materaca co kilka tygodni warto zapewnić sobie jego dodatkowy egzemplarz, z którego będziemy mogli korzystać każdorazowo w trakcie czyszczenia. Dodatkowo, pokrowce materacy bazowych często bywają mocowane w sposób utrudniający ich zdejmowanie i czyszczenie, co dla alergika jest znacznym utrudnieniem w konserwacji podłoża do snu.

Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy. Nie tylko z łatwością zdejmiemy i wyczyścimy jego pokrowiec w odpowiedniej temperaturze, ale także będziemy mogli bez żadnych przeszkód korzystać z obu stron materaca, eliminując konieczność nader częstego prania pokrowca. Dodatkowo zapewnimy znacznie większą żywotność naszemu materacowi bazowemu, całkowicie eliminując kontakt naszego ciała z jego powierzchnią. To rozwiązanie pozwala nam w łatwy i niedrogi sposób utrzymać najwyższą higienę snu. Wymieniając co kilka lat jedynie materac nawierzchniowy eliminujemy koszty związane z zakupem nowego podłoża bazowego, nie rezygnując przy tym z wysokiego standardu wypoczynku.

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

Wybór właściwego materaca nawierzchniowego

Choć materac nawierzchniowy jest bardzo przydatnym dodatkiem do każdego podłoża do snu, osoby nadwrażliwe na roztocza i alergeny powinny obowiązkowo wyposażyć swoje łóżko w jedno z tego typu rozwiązań. Oprócz właściwości izolujących ciało śpiącej osoby od powierzchni bazowego materaca, warstwa nawierzchniowa ma wiele innych zalet, optymalizujących komfort snu.

Największą z nich jest możliwość modyfikacji twardości materaca bazowego. Kupując odpowiednie podłoże nawierzchniowe możemy w prosty sposób dostosować właściwości materaca ściśle do naszych potrzeb i preferencji, przemieniając w komfortowe podłoże do snu nawet tapczan, kanapę czy wersalkę. Materac Hilding Bass okaże się doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto preferuje twardszą i wyraźnie odczuwalną powierzchnię do spania. Stosując go nawet na materac bazowy o niskiej twardości uzyskamy w prosty sposób powierzchnię, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby.

Zadzwoń Teraz
Twój Koszyk