przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jaki ubiór obowiązuje lekarzy w poradniach medycznych?

Jaki ubiór obowiązuje lekarzy w poradniach medycznych?

Jaki ubiór obowiązuje lekarzy w poradniach medycznych?

W miejscu pracy każdy chce wyglądać schludnie i czuć się komfortowo. Zasada ta dotyczy również lekarzy, którzy dobierając strój, muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Poradnie medyczne mogą również wyznaczyć własne zasady, tworząc tym samym swoisty dress code. Jaki ubiór obowiązuje medyków? Sprawdzamy!

Co składa się na strój lekarza w poradniach medycznych?

Lekarze przyjmujący pacjentów w poradniach medycznych niegdyś nosili głównie białe fartuchy, które stały się ich znakiem rozpoznawalnym. Dziś jednak ubiór medyków jest o wiele bardziej różnorodny. Na pełny strój powinny składać się m.in.:

  • spodnie zmienne lub spódnica,
  • żakiety medyczne,
  • bluzy medyczne,
  • fartuch albo kitel,
  • maseczka,
  • rękawiczki ochronne,
  • obuwie ochronne.

Szczególnie o odzież należy zadbać w trakcie przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów.Warto więc zaopatrzyć się w akcesoria medyczne jak np. czepek chirurgiczny, który zapewnia odpowiednią ochronę nie tylko samemu lekarzowi, ale przede wszystkim pacjentom. Odzież medyczna ma określone parametry, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Co więcej – każdy istotny element stroju można prać wielokrotnie, bez ryzyka jego uszkodzenia.

Czy żakiety medyczne składają się na strój lekarza? Dowiedz się!

Dress code poradni medycznych

W niektórych poradniach medycznych nie obowiązują szczególne zasady ubioru. Lekarz, mając świadomość odpowiedzialności, jaka na nim ciąży, musi we własnym zakresie zadbać o strój zmienny, mając na uwadze wszelkie jego elementy. Doświadczony medyk nie powinien mieć z tym żadnego problemu, ma jednak wolną rękę w kontekście doboru koloru albo kroju. Inaczej natomiast jest w przypadku przychodni, których dyrektorzy tworzą swoisty dress code. Jest on podobny do tego, który obowiązuje w biurach, ale dotyczy nie odzieży eleganckiej, a medycznej. Określa się w nim np., jakiego koloru powinien być strój albo jakie konkretne elementy musi zawierać.

Przykładowo, pracodawca może zdecydować o obowiązku noszenia przez lekarzy odzieży niebieskiej, która pozwoli odróżnić ich od pielęgniarek i innych pracowników medycznych. Dress code w poradniach medycznych może odnosić się do różnych kwestii. Najczęściej obowiązuje w przychodniach prywatnych, które świadczą usługi komercyjne. Właściciele chętnie wybierają dla pracowników odzież z logo przychodni i jej nazwą, stawiając na reklamę firmy i promocję marki własnej.

Estetycznie i modnie – czy można tak wyglądać w przychodni medycznej?

Przychodnie medyczne kojarzą się głównie z jednokolorowymi, mało przyjaznymi mundurkami lekarskimi. Niegdyś rzeczywiście obowiązywał taki obraz, jednak obecnie odchodzi on już w niepamięć. Każdy chce czuć się komfortowo w miejscu pracy, a dodatkowo wyglądać modnie i estetycznie. Lekarze dbają o swoją prezencję, zdając sobie sprawę z tego, że ma ona niemały wpływ na budowanie relacji z pacjentem. Medycy muszą również utrzymywać wysoki standard zawodowy, przez co chcą wyglądać schludnie i elegancko. W niektórych przypadkach jest to bardzo proste – lekarzy, którzy udzielają jedynie porad medycznych, nie obowiązują większe ograniczenia. Sytuacja komplikuje się, jeśli specjalista dodatkowo przeprowadza różnego rodzaju zabiegi albo pracuje z pacjentami cierpiącymi na choroby zakaźne. Wtedy bowiem ochrona i zabezpieczenie zarówno jednej, jak i drugiej strony stają się priorytetem.

Ubiór lekarzy w przychodniach medycznych – jaki strój wybrać?

Bez względu na to, czy w pracy obowiązuje nas dress code, czy też mamy nieco większą swobodę doboru stroju, warto wybrać odzież wykonaną z elastycznychprzyjaznych skórze materiałów. Ważne, aby nie ograniczała ruchów, a jednocześnie pozwalała czuć się komfortowo. Każdy lekarz powinien wyposażyć się w przynajmniej dwa komplety ubrań do pracy, które będzie można zmienić w razie potrzeby. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rozwiązań, które należy dopasować do naszych preferencji oraz potrzeb. Pediatrzy chętniej wybierają stroje kolorowe, podczas gdy ginekolodzy – kobiety decydują się przeważnie na różową odzież. Nie ma tutaj konkretnych reguł, dlatego mając dowolność, można nieco poeksperymentować z modą medyczną.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
0
Twój Koszyk