przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jaki wózek toaletowo-prysznicowy warto kupić?

Jaki wózek toaletowo-prysznicowy warto kupić?

Jaki wózek toaletowo-prysznicowy warto kupić? Na co zwrócić uwagę, kupując wózki sanitarne z funkcją toalety? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Czym jest wózek toaletowo-prysznicowy?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując wózki toaletowo-prysznicowe?

Standardowy wózek sanitarny to z reguły wózek toaletowo-prysznicowy, stworzony z myślą o osobach, które przez wypadek, chorobę czy podeszły wiek mają w pewien sposób ograniczoną swoją sprawność ruchową. W takiej sytuacji samodzielne korzystanie z toalety czy prysznica jest mocno utrudnione – stąd też pomysł na specjalne wózki sanitarne. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni wózek sanitarny? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Czym jest wózek toaletowo-prysznicowy?

Czym są wózki toaletowo-prysznicowe i jakie mają zalety? Otóż taki wózek sanitarny to nic innego jak specjalne rozwiązanie dla osób mających problemy z podstawowymi czynnościami. Mamy tutaj na myśli nie tylko osoby niepełnosprawne, ale i ludzi starszych, które ze względu – na przykład – na obniżoną sprawność fizyczną.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów wózków sanitarnych. Dostępne są typowe wózki toaletowe, jak i wózki prysznicowe czy toaletowo-prysznicowe. Każdy produkt tego rodzaju ułatwi codzienną toaletę osobie starszej, ograniczonej ruchowo, chorej czy niepełnosprawnej. Standardowy wózek składa się z siedziska, oparcia, podnóżek, podłokietników oraz kół. A zatem przypomina standardowy wózek inwalidzki. Od tego drugiego wózek toaletowo-prysznicowy różni się jednak tym, że mają specjalny otwór higieniczny. Dla wygody z reguły otwór ten robi się w zbliżonym rozmiarze do standardowej klozetowej muszki.

Z takich wózków sanitarnych można korzystać na różne sposoby. Osoba korzystająca z wózka może podjechać i stanąć wózkiem nad muszlą w celu załatwienia się. Jest także możliwość przymocowania do spodu specjalnego pojemnika, dzięki czemu tworzy się toaletę przyłóżkową. A zatem w tym drugim przypadku nie ma konieczności transportowania osoby chorej czy niepełnosprawnej ruchowo do łazienki.

wózek toaletowo-prysznicowy

Na co zwrócić uwagę, kupując wózki toaletowo-prysznicowe?

Na co zwrócić uwagę, kupując wózki pod prysznic? Przede wszystkim taki produkt musi być dostosowany do pacjenta, a dokładniej do jego wzrostu i wagi. Jeśli chodzi o wzrost, warto zdecydować się właściwie na wózki toaletowo-prysznicowe z odpowiednim zakresem regulacji. Wtedy taki wózek sanitarny będzie można bez problemu dopasować do postury pacjenta – a nawet kilku pacjentów.

Oczywiście dobry wózek sanitarny powinien mieć skuteczne hamulce, które zabezpieczą koła i ustabilizują całość, co jest ważne szczególnie w trakcie kąpieli pod prysznicem. Warto także wybierać modele z pojemnikiem sanitarnym – zwróć na to uwagę, gdyż nie każdy wózek toaletowo-prysznicowy ma taki pojemnik w zestawie.

Ostatni czynnik wiąże się z dodatkowymi udogodnieniami- na przykład opcją składania. Funkcja ta sprawdzi się, jeśli nasz wózek sanitarny jednocześnie będzie wykorzystywany także jako wózek transportowy.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk