przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakich problemów możemy spodziewać się po zabiegu botoksem?

Jakich problemów możemy spodziewać się po zabiegu botoksem?

Mnóstwo kobiet każdego roku usuwa sobie zmarszczki przy pomocy botoksu – ale niestety nie każda z nich ma świadomość potencjalnych konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Nie musisz tutaj od razu się martwić i rezygnować z zabiegu, ponieważ bardzo wiele zależy tutaj od tego, jak Ty przygotujesz się do tej procedury. Ogromne znaczenie ma również nasze zachowanie po usunięciu zmarszczek botoksem. Tak samo wygląda to praktycznie w przypadku każdego innego zabiegu – jeżeli nie słuchamy lekarza i nie stosujemy się do zaleceń to nawet najlepiej wykonany zabieg może mieć negatywne skutki uboczne.

W przypadku botoksu najpewniej specjalista opowie Ci o tym wszystkim przed zabiegiem, ale Ty również możesz zadawać pytania – jeśli czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz to koniecznie poproś o lepsze wytłumaczenie. Przecież ewentualne problemy mogą wpłynąć na Twoje życie, więc w Twoim interesie leży upewnienie się, że wszystko skończy się dobrze – a ty w końcu pozbędziesz się znienawidzonych zmarszczek.

 

Kilka skutków ubocznych

Jeżeli kobieta po raz pierwszy usuwa zmarszczki korzystając z botoksu to nie wie zwykle, że na skórze pojawiają się potem siniaki. To normalne zjawisko i dlatego dobrze byłoby wziąć sobie kilka dni wolnego po takim zabiegu. My również mamy jednak wpływ na to, jak bardzo widoczne będą te siniaki. Jak to możliwe? Najczęściej pogarszamy swój stan w momencie, gdy po wykonaniu botoksu pijemy alkohol – jest to zwyczajnie niewskazane i dobrze byłoby przez kilka dni się od tego powstrzymać. Siniaki mogą pojawiać się także u pań, które w momencie usuwania zmarszczek, miały okres – warto zapisać się na wizytę w czasie, gdy nie spodziewamy się raczej miesiączki.

Niektóre panie, które od bardzo dawna korzystają z tej metody usuwania zmarszczek – narzekają także na to, że mięśnie twarzy stały się słabsze. Tutaj mamy tylko jedną możliwą opcję poradzenia sobie z tym – krótka przerwa w korzystaniu z botoksu.

Więcej skutków ubocznych

W przypadku tego problemu również sporo zależy od nas – chodzi oczywiście o przemieszczanie się botoksu. Specjalista musi poinformować nas o tym, że nie powinnyśmy w ogóle dotykać twarzy po wykonaniu zabiegu – żadnych masaży, pochylania się i ćwiczeń fizycznych. Jeżeli od razu po wyjściu z gabinetu udamy się na siłownię to efekty mogą być opłakane. Botoks może przemieścić się pod skórą i sparaliżować nam nie tylko zmarszczki – ale także kąciki ust lub brwi. Ten efekt w końcu zniknie, ale starajmy się raczej po prostu tego unikać.

W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk