przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie bandaże kompresyjne sprawdzą się w leczeniu obrzęku limfatycznego?

Jakie bandaże kompresyjne sprawdzą się w leczeniu obrzęku limfatycznego?

Bandaże kompresyjne to wyroby, które stosowane są między innymi w leczeniu obrzęku limfatycznego. Choroba ta może mieć podłoże genetyczne lub być wynikiem przebycia urazu, operacji lub innego schorzenia. Aby bandaże mogły w prawidłowy sposób redukować obrzęk, muszą być one odpowiednio dobrane i zastosowane. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym powinien cechować się produkt wykorzystywany w leczeniu tego schorzenia.

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny to choroba układu chłonnego, która objawia się narastającym obrzmieniem kończyny. Powodem tego jest przewlekły zastój limfy, czyli płynu spływającego do naczyń chłonnych. Obrzęki limfatyczne możemy podzielić na pierwotne, czyli mające podłoże genetyczne oraz wtórne, czyli takie, które pojawiły się wskutek uszkodzenia naczynia chłonnego. Obrzęki wtórne mogą powstać w następstwie ostrego zapalenia naczyń limfatycznych, przewlekłej choroby zapalnej, reumatoidalnego zapalenia stawów lub zakażenia pasożytniczego. Przyczyną ich pojawienia się może być także występowanie oraz leczenie niektórych nowotworów.

Objawy obrzęku limfatycznego mogą pojawiać się stopniowo – w pierwszym etapie choroby dolegliwości mogą być odczuwane jedynie wieczorem. W kolejnych fazach obrzęk utrwala się, co wiąże się z przerostem i rogowaceniem skóry oraz nawracającymi infekcjami bakteryjnymi skóry i tkanki podskórnej. Schorzeniu temu towarzyszyć może także dyskomfort i uczucie ciężkości. Po zdiagnozowaniu obrzęku wdrażane jest odpowiednie leczenie, na które składają się zwykle drenaże limfatyczne oraz kompresjoterapia, do której stosowane są odpowiednie bandaże.

Zastosowanie bandaży kompresyjnych w leczeniu obrzęku limfatycznego

Bandaże kompresyjne bardzo często są wykorzystywane w leczeniu obrzęku limfatycznego. Kompresjoterapia wspomaga bowiem pracę układu chłonnego i ułatwia odpływ limfy. Bandaże mogą zredukować obrzęk u pacjentów, aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, muszą być one w prawidłowy sposób założone. Ważne jest również to, by zastosować bandaże odpowiednio dostosowane do leczenia obrzęku limfatycznego.

Jaki bandaż będzie odpowiedni w leczeniu obrzęku limfatycznego?

Bandaże na obrzęki limfatyczne powinny cechować się przede wszystkim niską elastycznością i rozciągliwością. Dzięki temu możliwe będzie prawidłowe poruszenie limfy, co przyczyni się do zredukowania obrzęku. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by bandaże były lekkie i wygodne, co pozwoli zachować swobodę ruchów i uchroni przed podrażnieniami skóry. Wybór wyrobów pochodzących od renomowanego, sprawdzonego producenta da pewność, że produkty są wytworzone z najlepszej jakości materiałów oraz są odpowiednio przystosowane do leczenia obrzęku limfatycznego.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk