przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji?

Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji u mężczyzn, czyli problemy ze wzwodem lub inaczej mówiąc impotencja to dość powszechny problem, o którym mężczyźni mało mówią, ponieważ się tego wstydzą. Niemożność utrzymania wzwodu lub całkowity jego brak dotyka nie tylko starszych mężczyzn, ale również tych w pełni zdrowych i młodych. Jakie są największe problemy z erekcją, niemożność osiągnięcia wzwodu lub utrzymania go wystarczająco długo, aby odbyć zadowalający stosunek seksualny z partnerką?

Czym się objawiają zaburzenia erekcji?

Problemy z erekcją pojawiające się od czasu do czasu nie świadczą jeszcze o tym, że sytuacja jest bardzo poważna i będzie z dnia na dzień coraz gorsza. Na potencję ma wpływ wiele różnych czynników, takich jak niezdrowy tryb życia, trwały stres, brak aktywności fizycznej czy różnego rodzaju nałogi, takie jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i narkotyki.

W większości przypadków wystarczy wyeliminować dany czynnik i objawy zaburzeń erekcji same miną. Wtedy też nie ma powodu do obaw i wybierania się do lekarza specjalisty.

Warto jednak udać się na konsultację, kiedy problem z erekcją będzie się pojawiał znacznie częściej i będzie powodował duże problemy w sprawach łóżkowych z partnerką. Wtedy warto zasięgnąć opinii specjalisty, który pomoże ustalić przyczyny, jak również objawy choroby czy różnego rodzaju schorzeń.

Jakie są najczęstsze problemy z męską erekcją?

Bardzo często problem ze wzwodem występuje u mężczyzn, którzy prowadzą niezdrowy i siedzący tryb życia. Przyczynami są również otyłość i nadwaga, a także palenie papierosów, duże dawki alkoholu i zażywanie narkotyków. W ten sposób nawet młodzi mężczyźni mają problemy z brakiem erekcji i nie mogą usatysfakcjonować swojej partnerki, przez co związek może się rozpaść.

Kolejne przyczyny, które bezpośrednio mogą wpływać na sprawność seksualną mężczyzny to różnego rodzaju choroby. Możemy tutaj wymienić cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, stwardnienie rozsiane, niewydolność nerek lub wątroby, zespół metaboliczny, miażdżyca albo choroba tarczycy.

Jeszcze inną grupą powiązaną z zaburzeniami erekcji są przebyte urazy, zabiegi oraz przyjmowane leki. W tym przypadku mówimy o złamaniu prącia, urazach miednicy oraz rdzenia kręgowego, przyjmowaniu różnego rodzaju leków psychotropowych, leków hormonalnych czy przeciw nadciśnieniu.

Co może pomóc na zaburzenia erekcji?

Dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji bardzo pomocnym rozwiązaniem okazuje się Maxon Forte – https://maxonforte.pl/. Wystarczy zażyć jedną tabletkę przed planowanym stosunkiem, aby utrzymać wzwód nawet na kilka godzin. Ten lek wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, co powoduje zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia przez partnerkę. Warto więcej wziąć pod uwagę Maxon Forte, kiedy chcemy poprawić jakość życia seksualnego.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk