przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie są najnowsze rozwiązania w zakresie butelek farmaceutycznych?

Jakie są najnowsze rozwiązania w zakresie butelek farmaceutycznych?

Branża farmaceutyczna wykorzystuje różnorodne opakowania. Muszą one cechować się wygodą użytkowania, możliwością bezpiecznego i higienicznego przechowywania zawartości, możliwością ponownego wykorzystania. Duże znaczenie ma atrakcyjność wizualna butelek, decyduje ona bowiem o zainteresowaniu klientów danym pojemnikiem. Przeczytaj i poznaj najnowsze rozwiązania w zakresie butelek farmaceutycznych.

Nowoczesne butelki w farmacji

Produkowane współcześnie butelki farmaceutyczne muszą spełniać wiele różnych funkcji. Z uwagi na charakter produktu, jaki na ogół zawierają, powinny cechować się jałowością. W przypadku np. leków przepisywanych na schorzenia oczu, jest to wyjątkowo ważny wyróżnik. Wytwarzane ręcznie krople muszą być zamknięte w czystych pojemnikach, które wyposażone są w specjalne zamknięcia. Jałowe butelki mają specjalny zakraplacz, który pozwala na bardzo dokładne dawkowanie leku, w sposób wyjątkowo higieniczny. Dzięki takim rozwiązaniom ani farmaceuta ani pacjent nie muszą wyjaławiać opakowań i przeprowadzać procesu sterylizacji. Jałowe butelki są od razu gotowe do użycia, dzięki czemu czas przygotowywania leku jest znacznie krótszy.

Dobrym pomysłem są butelki farmaceutyczne szklane lub wykonane z tworzywa sztucznego, z załączoną miarką. To doskonały sposób na dokładne odmierzanie leku, mogą się one również sprawdzić jako opakowania na kosmetyki. Z kolei butelki z atomizerem ułatwiają korzystanie z wcierek na skórę lub kropli do oczu. Dzięki nowoczesnym butelkom marki Emcor ich przygotowanie i aplikowanie jest znacznie prostsze. 

Butelki farmaceutyczne – pozostałe rozwiązania

Leki recepturowe można również zapakować do butelek:

  • w czystości farmaceutycznej – są gotowe do wykorzystania podczas wytwarzania leku bez wcześniejszego przygotowania,
  • z własnym numerem BLOZ i EAN – ułatwia  to raportowanie,
  • butelki jałowe – dostępne w jednorazowych pakietach wraz z odpowiednimi nakrętkami,
  • butelki ze specjalnymi zakraplaczami,
  • butelki z dozownikami w postaci strzykawek i kieliszków dozujących.

Butelki w czystości farmaceutycznej to butelki niemal idealne. Są idealnie czyste, co oznacza, że po wyjęciu z opakowania można je od razu użyć. Zapewniają czystość mikrobiologiczną i spełnienie norm Farmakopei. Wyjałowione opakowania stosuje się do pakowania np. antybiotyków, leków stosowanych w pędzlowaniu i leczeniu oczu. 

Butelki farmaceutyczne oferowane na emcor-opakowania.pl to produkty zapewniające bezpieczeństwo produktu. Mleczna barwa szkła lub tworzywa sztucznego minimalizuje przenikanie do wnętrza promieni słonecznych. Te mogą być bardzo szkodliwe dla leków i wpływać na ich działanie. Producenci opakowań stosowanych w farmacji zwracają również uwagę na grubość ścianek pojemników. To ważna z punktu widzenia ich szczelności i ochrony leków przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Często wykorzystywane są butelki brązowe, zielone i niebieskie, które zabezpieczają zawartość przed przenikaniem do środka promieni słonecznych.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk