przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie serum do twarzy stosować po 40-tce?

Jakie serum do twarzy stosować po 40-tce?

Serum do twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Najczęściej sięgają po nie przedstawicielki płci pięknej, którym bardzo zależy na posiadaniu gładkiej cery o jednolitym kolorycie. Szczególnie trudne zadanie mają panie w wieku dojrzałym. Należałoby więc dowiedzieć się, jakimi kryteriami przy wyborze serum kierować się po 40 roku życia.

Odpowiedni skład to podstawa

Jeżeli poszukujemy serum do twarzy, dobrze byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć preparat spełniający nasze oczekiwania. Najlepiej, jeżeli serum będzie posiadało naturalny skład. Wówczas będzie ono nie tylko skuteczne, ale również i bezpieczne. Ponadto, naturalnemu serum nie sposób odmówić wydajności. Dzięki temu starcza nam ono na zdecydowanie dłużej. Dla zdecydowanej większości kobiet istotna jest również cena kosmetyku, po który sięgamy. Należałoby więc zapoznać się z cennikami tych preparatów, które wydają nam się najbardziej godne zakupu. Można porównać również opinie na temat poszczególnych kosmetyków. Im większa liczba pozytywnych opinii o danym serum, tym większe szanse tego, że będzie ono skuteczne. 

Wszechstronne działanie kluczem do sukcesu

Każdy, komu zależy na skutecznym serum, powinien postawić na takie o wszechstronnych właściwościach. Od serum należy oczekiwać działania wzmacniającego naturalną barierę ochronną. Dzięki temu cera stanie się odporna na szkodliwe działanie niektórych czynników zewnętrznych. Mowa tu chociażby o wahaniach temperatur, jak i o silnym wietrze. Ważne jest także i to, aby serum działało antyoksydacyjnie. Wówczas możliwa będzie walka z wolnymi rodnikami, przyśpieszającymi starzenie się skóry, także to przedwczesne. Serum powinno działać także ujędrniająco, aby mogło pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu napięcia cery. Doskonale byłoby, gdyby kosmetyk ten wyrównywał również koloryt skóry. Jeżeli dotykają nas uciążliwe przebarwienia, dobre serum może pozwolić w pozbyciu się ich.

Jak stosować serum, aby efekty były najlepsze?

Ważne jest nie tylko to, aby serum miało odpowiedni skład, ale również i to, aby stosować je w odpowiednio przemyślany sposób. Najistotniejsze jest to, aby kosmetyk był zawsze aplikowany na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk wchłonie się w skórę oraz aktywnie zadziała. Niesamowicie ważna jest również systematyczność. Jeżeli będziemy używać serum każdego dnia, efekty na pewno się pojawią. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyk stosować o poranku bądź wieczorem. Jeżeli jednak nasza cera jest bardzo odwodniona, pomyślmy o stosowaniu serum dwa razy w ciągu dnia. Należałoby uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty, zwłaszcza te w pełni satysfakcjonujące nie pojawią się szybko. Możemy ujrzeć je nie wcześniej jak po kilku tygodniach codziennej pielęgnacji. U osób, które posiadają skórę w dość dobrej kondycji, rezultaty dostrzeżemy jednak nieco szybciej i warto mieć tego świadomość. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk