przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie soczewki kontaktowe warto wybrać na początek?

Jakie soczewki kontaktowe warto wybrać na początek?

Coraz więcej osób na co dzień noszących okulary korekcyjne podejmuje decyzję o ich wymianie na nowoczesne i lepiej dostosowane do ich codziennych potrzeb soczewki kontaktowe. Jest to dobry wybór, który znacząco podnosi jakość i komfort życia, jednak powinien zostać podjęty po konsultacji z okulistą. Pozostaje jednak pytanie, jakie szkła kontaktowe wybrać na początek i jak nauczyć się ich prawidłowej obsługi? Odpowiedź na nie znajdziesz w tym artykule.

Soczewki kontaktowe i ich podstawowe rodzaje

Podstawowy podział szkieł kontaktowych obejmuje tryb ich użytkowania. W sprzedaży dostępne są soczewki przeznaczone do jednorazowego użytku, szkła miesięczne oraz tzw. soczewki night&day, które można nosić przez całą dobę, bez zdejmowania przez 30 dni. Które z nich powinna wybrać osoba początkująca, która nigdy wcześniej nie korzystała z tej nowoczesnej metody korekcji wzroku? Otóż okuliści na początek przygody z soczewkami polecają szkła jednodniowe, które zakłada się rano, nosi przez cały dzień, a przed pójściem spać wyrzuca do kosza i zastępuje nową parą następnego ranka.

Soczewki jednorazowe są higieniczne oraz pozwalają ocenić, czy taka metoda korekcji wzroku nam odpowiada. Nie wymagają także czyszczenia ani posiadania dodatkowych produktów do ich pielęgnacji, co ogranicza z kolei wydatki. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby początkujący sięgnęli od razu po szkła miesięczne – ich wybór jest bowiem zdecydowanie bardziej opłacalny pod względem ekonomicznym. Należy jednak szczególną uwagę przywiązywać do ich czyszczenia i prawidłowego przechowywania, gdyż od tych zabiegów w dużej mierze zależy komfort i zdrowie naszych oczu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że soczewki kontaktowe nadają się do korekcji większości wad wzroku.

Jak się pozbyć łysienia plackowatego?

Po soczewki kontaktowe jakiego producenta sięgnąć w pierwszej kolejności?

Bez względu na to, czy naszym ostatecznym wyborem będą wygodne w użytkowaniu szkła jednodniowe czy bardziej ekonomiczne od nich soczewki miesięczne, warto postawić na produkty sprawdzonych i cenionych w branży okulistycznej producentów. Bez wątpienia należy do nich marka Johnson & Johnson, po której szkła kontaktowe od 30 lat sięgają miliony użytkowników na całym świecie. Soczewki Acuvue to nowoczesne produkty hydrożelowe, które są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Są dostępne w różnych trybach użytkowania, co pozwala wybrać spośród nich soczewki idealnie dostosowane do aktualnie prowadzonego trybu życia oraz zmieniających się w czasie potrzeb.

Soczewki Acuvue mogą być z powodzeniem użytkowane także zamiennie z okularami, co stanowi idealną opcję dla osób początkujących, które chciałyby stopniowo zmieniać swoje nawyki oraz przyzwyczajać się do noszenia soczewek. Marka Johnson & Johnson posiada w swojej ofercie także soczewki jednodniowe dedykowane osobom dużo czasu spędzającym przed ekranami urządzeń elektronicznych – zastosowana w nich specjalna technologia HydraLux skutecznie niweluje uczucie zmęczenia i gwarantuje optymalne nawilżenie oczu oraz ostre, wyraźne widzenie przez cały czas ich noszenia.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk