przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Jakie tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Na obecnym rynku, mamy dostęp do różnego typu tabletek odchudzających. Firmy je produkujące, przekonują nas zwykle o ich skuteczności, jednakże zależna ona będzie przede wszystkim od składu owych suplementów diety. Jakie zatem tabletki na odchudzanie będą najlepsze? Jakim składem powinny się odznaczać? 

Tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczu 

Tego rodzaju tabletki, mają w swoim składzie substancje, które potrafią zablokować wchłanianie około 30 procent tłuszczów zawartych w jedzeniu. Przeznaczone są one dla tych osób, które nie chcą stosować restrykcyjnej diety, tylko w niewielkich ilościach spożywać wszystkie produkty. Niestety jednak, tego rodzaju środki, mogą również ograniczyć wchłanianie wybranych witamin, dlatego osoby przyjmujące tabletki wspomagające odchudzanie, powinny brać ponadto multiwitaminowe preparaty. 

Najczęściej w tabletkach ograniczających wchłanianie tłuszczu, znajdują się: 

  • ocet jabłkowy – przyspiesza metabolizm cukrów i tłuszczów. Na skutek działanie octu, dochodzi do rozszczepienia się tłuszczów, na skutek czego tracimy nadprogramowe kilogramy, 
  • chityna – jest częstym elementem suplementów wspomagających odchudzanie. Odpowiedzialna jest ona za wiązanie cząsteczek tłuszczów i blokowanie ich absorbcji w organizmie, 
  • l-karnityna – substancja występująca naturalnie w produktach mlecznych i w mięsie. L-karnityna, najprawdopodobniej przyspiesza przemianę tłuszczów w energię, co skutkuje szybką utratą tkanki tłuszczowej, a tym samym zapobiega otyłości. Stwierdzenie to, nie ma jednakże jeszcze stuprocentowego potwierdzenia w przeprowadzonych badaniach. 

Tabletki zmniejszające apetyt

Zwykle, największym problemem osób, które są na diecie redukcyjnej, będzie brak umiejętności kontroli swojego łaknienia. 

Dochodzi do tego najczęściej w przeciągu kilku pierwszych tygodni odchudzania, które są ważne dla organizmu i jego przejścia na zupełnie inny tryb trawienny. 

Zatem, najlepszą opcją dla łakomczuchów, będą tabletki wspomagające proces odchudzania, które potrafią redukować uczucie łaknienia. 

W ich składzie, winien się znaleźć błonnik, który daje uczucie sytości, jak i chrom zmniejszający apetyt na słodycze. I chociaż większość spośród tabletek odchudzających, ma w swoim składzie substancje odpowiedzialne za zmniejszanie apetytu, trzeba zwracać uwagę na to, żeby miały one odpowiednie stężenie. 

Tabletki poprawiające przemianę materii

Powolna przemiana materii, jest przypadłością wielu spośród osób mających nadwagę. Zatem, warto będzie wybrać takie tabletki, które przyspieszą przemianę materii, czyli tzw. termogeniki. 

Tabletki zwiększające tempo przemiany materii, winny w swoim składzie zawierać: 

  • guaranę,
  • kofeinę,
  • zieloną herbatę,
  • cynamon,
  • pieprz cayenne,
  • witaminę C,
  • l-karnitynę. 

Niewątpliwie, nie każdy z wymienionych składników, znajdzie się w tabletach na odchudzanie, niemniej jednak przynajmniej pewna część z nich, powinna być zawarta w godnym polecenia preparacie. 

Burnbooster – tabletki odchudzające o dużej skuteczności 

Jednym z najlepszych środków na odchudzanie na rynku, jest suplement Burnbooster (tutaj sprawdzisz recenzję i opinie https://klinika-urody.com.pl/burnbooster-opinie-cena). Jest to spalacz tłuszczu, co oznacza, iż posiada w swoim składzie właściwie dobrane substancje odpowiedzialne za przyspieszanie redukcji tłuszczu zgromadzonego w organizmie. Stymulują one proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła. Mówiąc najprościej – zwiększają tempo metabolizmu. Niemniej jednak, musimy pamiętać o tym, iż wzmożone spalanie nadmiernych kalorii nastąpi tylko wówczas, kiedy organizm zostanie rozgrzany i pobudzony, a zatem po wykonaniu ćwiczeń fizycznych. 

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk