przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jakie wybrać kosmetyki dla gabinetu kosmetycznego?

Jakie wybrać kosmetyki dla gabinetu kosmetycznego?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego to nie lada wyzwanie dla jego przyszłych właścicieli. Zakład należy nie tylko odpowiednio wyposażyć w sprzęty niezbędne i najwyższej jakości, ale także zakupić kosmetyki, dzięki którym będzie możliwe wykonywanie zabiegów. Obecność w gabinecie kosmetycznym preparatów najwyższej jakości i przede wszystkim profesjonalnych pozwala dodać miejscu renomy i zwiększyć zaufanie wśród klientów.

Jak więc wybrać kosmetykę profesjonalną do salonu? Dlaczego warto zdecydować się na produkty z najwyższej półki?

Kosmetyka profesjonalna – na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej zakupu?

Kosmetyka profesjonalna to absolutny ‘must have’ w gabinecie kosmetycznym. Przed udaniem się na jakiekolwiek zakupy należy zastanowić się nad najważniejszymi potrzebami salonu. Chodzi głównie o ofertę usług, jakie będą w nim świadczone. Zazwyczaj są one dostosowywane do panującej sytuacji na rynku, a ta zależna jest od tego, czego oczekują klienci. Osoby, które decydują się na otwarcie salonu kosmetycznego, już wcześniej pracowały w takich gabinetach, chociażby na praktykach, więc mają pewien zakres wiedzy na temat tego, co będzie najlepszym wyborem. Oznacza to, że kosmetyka profesjonalna powinna być dobrana właśnie pod świadczone usługi. Sytuacja ma się identycznie w przypadku inwestowania w sprzęt do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

(Kosmetyka profesjonalna – https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/)

Zakup drogiego produktu, który mimo swojej wysokiej ceny nie będzie pokrywał się z usługami, jest po prostu wyrzuceniem pieniędzy. Najczęstszym błędem, jaki popełniają właściciele, jest zakup preparatów pielęgnacyjnych, które znajdują się na półkach w pobliskiej drogerii. Preparaty pielęgnacyjne w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym muszą pochodzić od renomowanych producentów. Tylko w ten sposób można świadczyć usługi najwyższej jakości. Oczywiście w połączeniu z praktyką na bardzo wysokim poziomie.

Specjaliści jak mantrę powtarzają, że istnieje jedna złota zasada. Kosmetyka profesjonalna powinna być kupowana tylko jednej marki. Najlepiej, gdyby to były preparaty kupowane seriami, co ułatwi pracę osobie wykonującej zabieg.

Dlaczego lepsza jest kosmetyka profesjonalna niż tańsze zamienniki?

Jaka jest różnica między produktami z drogeryjnych półek a kosmetyką profesjonalną? Przede wszystkim skład preparatów jest całkiem inni. Światowi producenci specjalizujący się w kosmetyce profesjonalnej używają do wytwarzania swoich środków znacznie lepszych i bardziej skoncentrowanych składników, o większym stężeniu. To z kolei przekłada się na efektywność i intensywność ich działania. Z takimi kosmetykami należy się też odpowiednio obchodzić. Przeznaczone są one jedynie do użytkowania profesjonalnego, przez co nie da się ich kupić w drogerii.

Korzystanie z produktów, które pochodzą z jednej serii to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że nie wchodzą one ze sobą w wyraźną reakcję, dzięki czemu nie wywołują podrażnień czy alergii. Ponadto ich skuteczność działania znaczenie się zwiększa, przez co sam zabieg jest także bardziej efektywny.

Co zalicza się do kosmetyki profesjonalnej?

Kosmetyka profesjonalna to przede wszystkim produkty, które przeznaczone są do stosowania przez profesjonalistów. Używa się ich do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych w specjalnie przeznaczonych do tego gabinetach. Niekiedy pacjenci otrzymują ich niewielkie próbki w celu podtrzymania efektu wykonanego zabiegu, ale muszą je stosować według zaleceń kosmetologa.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk