przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Jedziesz na wakacje? Pamiętaj o przygotowaniu apteczki – sprawdź, co powinno się w niej znaleźć

Jedziesz na wakacje? Pamiętaj o przygotowaniu apteczki – sprawdź, co powinno się w niej znaleźć

Pakując walizkę na wakacje, pamiętamy o tym, aby zabrać ze sobą strój kąpielowy, kamerę albo aparat fotograficzny. Często jednak zapominamy o tym, że w walizce powinno znaleźć się miejsce także dla apteczki. Co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce?

Od czego zależy wyposażenie apteczki zabieranej na wakacje?

To, co znajdzie się w wakacyjnej apteczce zależy od bardzo wielu rzeczy. Zawartość wakacyjnej apteczki zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb osoby wyjeżdżającej. Co innego bowiem powinno znaleźć się w apteczce osoby młodej, która nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, a inne w apteczce schorowanego, cierpiącego na szereg chorób przewlekłych seniora. Inaczej też będzie wyglądała apteczka osób wyjeżdżających na wakacje z małymi dziećmi. Przygotowując wakacyjną apteczkę warto wziąć pod uwagę także kierunek wyjazdu.

Opatrunki są niezbędne w każdej apteczce turystycznej

W apteczce, która jest przygotowywana na wakacyjny wyjazd koniecznie muszą znaleźć się środki opatrunkowe. Są one bardzo przydatne przy opatrywaniu zarówno drobnych, jak i większych urazów. O ich zabraniu szczególnie muszą pamiętać osoby, które wybierają się w góry oraz ci, którzy mają w planach rowerowe wycieczki. Są to aktywności, w czasie których o urazy jest naprawdę bardzo łatwo. Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżamy pamiętajmy, aby zabrać ze sobą:

  • plaster z opatrunkiem;
  • plaster papierowy i hydrożelowy;
  • gazę jałową;
  • bandaż dziany
  • bandaż elastyczny.

Oprócz opatrunków w wakacyjnej apteczce powinien znaleźć się preparat antyseptyczny. Niezbędne są także nożyczki. Oczywiście nie mogą to być pierwsze z brzegu nożyczki. Nie tylko w wakacyjnej apteczce bardzo przydatne są nożyczki chirurgiczne.

Czym odznaczają się nożyczki chirurgiczne?

Nożyczki chirurgiczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się nie tylko w szpitalach i klinikach, ale także w gabinetach lekarskich i weterynaryjnych. Z powodzeniem można ich używać także w domu czy na wakacjach. Stosowane są nie tylko do usuwania szwów po zagojeniu się ran pooperacyjnych, ale także do różnego rodzaju zabiegów. Nożyczki chirurgiczne występują w różnych rodzajach. Mogą być proste, zakrzywione, tępo tępe, ostro ostre. Nożyczki chirurgiczne proste ostro ostre mogą być używane do cięcia nici chirurgicznych i materiałów opatrunkowych. Jest to ten rodzaj nożyczek chirurgicznych, który można zabrać ze sobą na wakacje. Drugim rodzaje nożyczek medycznych, dla których powinno znaleźć się miejsce w wakacyjnej apteczce są nożyczki proste tępo tępe, które także świetnie nadają się do cięcia materiałów opatrunkowych. Oczywiście nie trzeba ze sobą zabierać obu rodzajów nożyczek medycznych. Warto jeszcze wspomnieć o nożyczkach medycznych przeznaczonych wyłącznie do przecinania bandaży. Ten rodzaj nożyczek określany jest mianem nożyczek opatrunkowych.  Wszystkie nożyczki medyczne są wykonane z niezwykłą precyzją. Do ich wykonania wykorzystywane są dwa rodzaje materiałów. Nożyczki chirurgiczne mogą być wykonane z tytanu bądź stali chirurgicznej. Wysokogatunkowe materiały, z których wykonane zostały nożyczki medyczne są gwarancją ich wyjątkowej wytrzymałości i trwałości. Wykonane ze stali nożyczki chirurgiczne są odporne na rdzę, można je wielokrotnie myć i sterylizować. Praca z tymi luksusowymi nożyczkami jest prawdziwą przyjemnością.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce?

Osoby chorujące na choroby przewlekłe muszą pamiętać o zabraniu leków, które przyjmują na stałe. Ponadto w apteczce powinny znaleźć się środki przeciwbólowe i preparaty przeciwgorączkowe. Osoby, które wyjeżdżają na wakacje z dziećmi powinny zabrać również syrop na kaszel oraz termometr. Warto mieć ze sobą także środek na ukąszenia owadów i na oparzenia. Z uwagi na to, że na wakacjach zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym wyjątkowo często dokuczają problemy żołądkowe, w apteczce powinien znaleźć się preparat przeciwbiegunkowy. W wyjazdowej apteczce warto zrobić też miejsce dla probiotyków, elektrolitów oraz środków na przeziębienie.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk