przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy należy odwiedzić optyka?

Kwestią wzroku, zarówno jego ochroną, jak i korektą, zajmują się różnorodni specjaliści. Każdy wie, że kiedy pojawi się schorzenie oczu, warto wybrać się do okulisty. Natomiast kiedy pomoże optyk? Sprawdźmy!

Optyk, czyli specjalista od doboru okularów

Głównym zadaniem optyka jest dobór odpowiednich okularów. Do salonu optycznego udajemy się zwykle po zakup okularów. Specjalista posiada wiedzę z zakresu doboru okularów. Chodzi tutaj zarówno o dobór szkieł korekcyjnych, jak i oprawek. Szkła muszą być dostosowane do wady i specyfiki wzroku oraz potrzeb klienta. Warto mieć na uwadze, że dzisiaj szkła korekcyjne mogą posiadać szereg różnych funkcjonalności dodatkowych, takich jak ochrona przed promieniowaniem UV czy też zdolność do zaciemniana wskutek oddziaływania promieni słonecznych. Natomiast oprawki powinny być dobrane pod kątem wielkości i kształtu głowy. Właściwy rozstaw okularów to warunek konieczny wygodnego ich użytkowania. Wszystkim tym zajmuje się optyk.

Ponadto optyk dobiera też okulary niekorekcyjne. Wśród nich są na przykład okulary przeciwsłoneczne. Również w tym przypadku istotny jest właściwy rozstaw, a także funkcjonalność szkieł. Ponadto w dobrym salonie optycznym można znaleźć okulary ochronne, przeznaczone dla fachowców, których praca niesie za sobą ryzyko uszkodzenia wzroku.

https://pramed.pl/aktualnosci/jak-pokonac-bruksizm/

Badanie wzroku u optyka

Jak wspomniano, główne zadanie optyka to dobór okularów. Jednak optyk nie jest tylko doradcą. Dobry salon optyczny przeprowadza badania wzroku. Zatem jeśli czujesz, że widzisz gorzej i potrzebujesz okularów, wybierz się do optyka w celu sprawdzenia stanu swojego wzroku. Czasami badanie jest bezpłatne, pod warunkiem, że pacjent dokona zakupu okularów w danym salonie.

Warto wybrać dobrego optyka, który zna się na swoim fachu. Zakup okularów jest zwykle inwestycją na lata, od której zależy komfort codziennego funkcjonowania. Dlatego też zalecamy, aby przed wyborem salonu optycznego zapoznać się z dostępnymi na jego temat opiniami. W przypadku tak istotnych kwestii, jak korekcja i ochrona wzroku, nie warto stawiać na pierwszym miejscu ceny usługi.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk