przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy potrzeba wykonać usg stawu skokowego?

Kiedy potrzeba wykonać usg stawu skokowego?

Kiedy potrzeba wykonać usg stawu skokowego?

Przydarzyło ci się skręcenie kostki i od pewnego czasu odczuwasz ból podczas chodzenia? Mimo że od wypadku minęło kilka dni, nie zauważasz poprawy? Takich sytuacji nie należy lekceważyć. To, co powszechnie nazywane jest skręceniem kostki, ma swoje branżowe określenie — uraz stawu skokowego stopy. w najlepszym przypadku uraz, czyli skręcenie stawu skokowego, po kilku dniach samo zacznie mniej boleć. Jeśli jednak obrażenia są poważniejsze, niż się wydawało, konieczne może być włączenie leczenia, zapobiegającego powstaniu zapalenia stawów. By się jednak przekonać o tym, jak rozległe są uszkodzenia i co tak naprawdę się wydarzyło w naszej stopie, konieczne jest wykonanie badania usg stawu skokowego.

Na czym polega badanie USG stawu skokowego?

Staw skokowy, ze względu na ważną funkcję, którą pełni w naszym ciele, jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów. Potknięcie się przy chodzeniu, źle wyliczone schody, po których idziemy na pamięć, nieszczęśliwy wypadek. Nie trzeba dużo, aby doszło do mniej lub bardziej poważnego urazu stawu skokowego. Jeśli mamy podejrzenia, że mogło dojść do czegoś więcej, niż tylko standardowe skręcenie, nie należy odkładać na później wizyty u lekarza. Pierwszym badaniem, które zleci, będzie właśnie badanie ultrasonograficzne. Popularne rodzaje tego badania to np. usg kolana Warszawa, zlecane wtedy, kiedy lekarz podejrzewa że rzepka w kolanie doznała urazu. Jedną z możliwości ograniczenia swobody ruchowej kolana jest np. lateralizacja rzepki, którą można leczyć ćwiczeniami rozciągającymi. W podobny sposób można zniwelować dolegliwość, którą jest zamrożony bark. Wracając do USG, jest to badanie bezinwazyjne, którego nie trzeba się obawiać. Pozwala ona sprawdzić, czy występują wewnętrzne zmiany w obrębie stawu skokowego, np. przesunięcia, zmiany położenia, a nawet obrzęki. W zależności od wyniku lekarz może zalecić przyjmowanie leków. Od tabletek, poprzez maści i kremy przyspieszające zniknięcie opuchlizny i poprawiające ruchomość stawu. Podobny proces leczenia stosujemy wtedy, kiedy dokucza nam zapalenie kaletki podbarkowej, powstałe np. w wyniku przeciążenia.

Ile kosztuje USG stawu skokowego?

Badania USG stopy i kolana są jednymi z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych przy różnego rodzaju urazach mechanicznych kończyn i nie tylko. Koszt takiego badania zazwyczaj mieści się w przedziale od 150 do 300 złotych, zależnie od miejsca, w którym zostanie ono wykonane. Do wykonania USG stawu skokowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. W rezultacie przeprowadzonego badania można odkryć inne przyczyny powstania urazu. Niektóre z nich to tzw. kolano biegacza czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. O tym, jak powinien wyglądać dalszy proces leczenia, zdecyduje jednak lekarz ortopeda. W przypadku powtarzających się urazów konieczne może być przeprowadzenie dokładniejszych badań, mających zdefiniować główną przyczynę problemów. Pamiętajmy również o tym, że przy skręceniu stawu skokowego, pod żadnym pozorem nie można przeciążaj tej nogi.

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk