przychodnia medyczna pramed szczecin

pon - pt: 07.30 - 19.00

sb - nd: zamknięte

Wyzwolenia 7

70-552 Szczecin

Wyszyńskiego 42

70-552 Szczecin

Zapraszamy do nowego punktu pobrań przy ulicy Wyszyńskiego 42.
Godziny otwarcia: Pon – Pt: 08:00 – 13:00

Kiedy powinniśmy zdecydować się na detoks alkoholowy?

Kiedy powinniśmy zdecydować się na detoks alkoholowy?

Kiedy powinniśmy zdecydować się na detoks alkoholowy?

Alkohol jest substancją psychoaktywną, której nadużywanie niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. W odpowiedzi na rosnące problemy związane z nadużywaniem alkoholu, detoks alkoholowy staje się pierwszym, niezbędnym krokiem dla osób, które chcą odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem.

Jak alkohol wpływa na nasze zdrowie?

Regularne spożywanie alkoholu wpływa negatywnie na organizm, obciążając wątrobę, przyczyniając się do zaburzeń psychicznych, problemów z sercem, zwiększając ryzyko nowotworów oraz osłabiając układ odpornościowy. Alkohol działa depresyjnie na centralny system nerwowy, co może prowadzić do osłabienia zdolności oceny sytuacji i motoryki, a długotrwałe picie ma znacznie poważniejsze konsekwencje dla zdrowia, w tym:

  • obciążenie wątroby, mogące prowadzić do stłuszczenia, zapalenia, a nawet marskości
  • zaburzenia psychiczne, w tym zwiększone ryzyko depresji oraz lęków
  • problemy z sercem, w tym wysokie ciśnienie krwi i arytmia
  • zwiększone ryzyko rozwoju raka wątroby, przełyku i gardła
  • osłabienie zdolności organizmu do zwalczania infekcji

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to proces medyczny mający na celu bezpieczne usunięcie alkoholu z organizmu osoby uzależnionej. Obejmuje on nadzór medyczny nad objawami odstawienia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jest to pierwszy krok w leczeniu uzależnienia, przygotowujący pacjenta do dalszej terapii.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na detoks od alkoholu?

Decyzja o rozpoczęciu detoksu alkoholowego powinna zostać podjęta, gdy spożywanie alkoholu zaczyna dominować nad innymi aspektami życia, powodując znaczące problemy zdrowotne, zawodowe czy rodzinne. Jeśli doświadczasz objawów odstawienia, takich jak drżenie rąk, pocenie się, niepokój czy halucynacje po zaprzestaniu picia, jest to wyraźny znak, że Twoje ciało fizycznie uzależniło się od alkoholu. Problemy te wskazują na to, że alkohol negatywnie wpływa na Twoje życie i zdrowie, a próby ograniczenia spożycia alkoholu kończą się niepowodzeniem. W takiej sytuacji detoks alkoholowy pod opieką specjalistów może być najlepszą decyzją, pomagającą na nowo zyskać kontrolę nad swoim życiem i poprawić swoje relację z bliskimi.

Artykuł Sponsorowany

Umów wizytę Online

Przychodnia Medyczna Pramed powstała w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie buduje i wzmacnia zaufanie wśród swoich pacjentów. Lekarze specjaliści pracujący w naszej przychodni świadczą wysokiej jakości usługi zdrowotne

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 07.30 - 19.00
Wtorek: 07.30 - 19.00
Środa: 07.30 - 19.00
Czwartek: 07.30 - 19.00
Piątek: 07.30 - 19.00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Twój Koszyk